شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:22 منتشر شده در مورخ: 1399/11/01 شناسه خبر: 1699954

اورژانس هوایی به کمک کودک غلامانی آمد

اورژانس هوایی به کمک کودک غلامانی آمد
روز گذشته کودک یک ساله مبتلا به کتواسیدوز دیابتی (DKA) که در درمانگاه غلامان شهرستان راز و جرگلان دچار کاهش سطح هوشیاری شد توسط اورژانس هوایی استان به بجنورد منتقل شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  عصراترک، بعد از معاینه کودک توسط پزشک این درمانگاه و نیاز به ارائه خدمات درمانی پیشرفته تر این کودک از طریق اورژانس هوایی به بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد منتقل شد.

کتواسیدوز دیابتی (DKA) یا دیابتیک کتواسیدوز از عوارض حاد دیابت است که بیشتر در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱ ایجاد می شود.

اورژانس هوایی خراسان شمالی به عنوان چهل و ششمین پایگاه کشور اول مهرماه امسال در بجنورد راه‌اندازی شد و به گفته نقی دولت آبادی، رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی  تا کنون هفت ماموریت انجام داده است.

ماموریت های انجام شده در راستای انتقال مجروحان سه تصادف، سه سقوط و یک سکته قلبی بود.

نبود محل استقرار و نشست و برخاست مورد نیاز هلی کوپتر یکی از موانع اجرای ماموریت های اورژانس هوایی در نقاط حادثه خیز و روستاهای پر جمعیت اعلام شده است.

پد اصلی و آشیانه بالگرد و محل استقرار خلبان ها و کارد درمانی در بیمارستان امام علی(ع) بجنورد آماده شده است و در این مورد مشکلی وجود ندارد.

شهرستان راز و جرگلان بیمارستان ندارد و این بار هم امداد هوایی به کمک شهروندان این منطقه آمد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1699954
ارسال نظر
نظرات