شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 19:36 منتشر شده در مورخ: 1399/11/01 شناسه خبر: 1700026
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان شمالی:

۵ واحد تولیدی در تملک بانک های استان تعیین تکلیف شدند/پرداخت ۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات ازدواج

۵ واحد تولیدی در تملک بانک های استان تعیین تکلیف شدند/پرداخت ۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات ازدواج
علی اصغر هدایتی با اشاره به وجود 14 واحد تولیدی در تملک بانک های استان، گفت: طی چهار ماه گذشته بازگرداندن پنج واحد تولیدی به چرخه فعالیت تعیین تکلیف شده اند و چهار واحد دیگر نیز در دستور کار قرار گرفته اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک،علی اصغر هدایتی، دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان شمالی عصر امروز در نشست خبری اظهار کرد: در خراسان شمالی 14 واحد تولیدی به علت عدم تسویه بدهی های بانکی در تملیک بانک های استان قرار گرفته اند.

هدایتی گفت: در سال جاری تعیین تکلیف این واحدها در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی همچنین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تصمیم گرفته شد که این واحدها در قالب اقاله ( بازپرداخت اصل وام از محل دریافت تسهیلات با کارمزد 18 درصد) دوباره به چرخه تولید بازگردند.

وی عنوان کرد: به صاحبان این واحدها اطلاع رسانی شده است که نسبت به این مصوبه و بازگرداندن واحدهای تولیدی خود به چرخه تولید اقدام کنند.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان شمالی با بیان اینکه تا به کنون تعیین تکلیف 9 واحد در دستور کار قرار گرفته است، افزود: از این تعداد،  پنج واحد تولیدی طی چهار ماه گذشته تعیین تکلیف شده اند و چهار واحد دیگر نیز در دستور کار قرار گرفته اند.

وی در بخش دیگری از سخن خود درباره میزان منابع و مصارف 13 بانک ( بانک های دولتی و بانک های غیر دولتی) در استان نیز اظهار کرد: در پایان سال 98 منابع این بانک ها 70 هزار و 421 میلیارد ریال بود که این منابع در پایان آذر ماه امسال با رشد 56.81 درصدی به 110 هزار و 430 میلیارد ریال رسید.

وی خاطر نشان کرد: ادغام پنج بانک به بانک سپه موجب افزایش میزان منابع بانکی 9 ماهه امسال در استان شد.

هدایتی افزود: در پایان اسفند ماه سال گذشته میزان منابع بانک سپه هفت هزار میلیارد ریال بود که پس از ادغام میزان منابع این بانک در پایان آذر ماه امسال به 28 هزار و 500 میلیارد ریال رسید.

وی در ادامه درباره میزان مصارف این 13 بانک نیز عنوان کرد: تا پایان سال گذشته میزان مصارف این بانک ها 80 هزار و 419 میلیارد ریال بود که این میزان مصارف تا پایان آذر ماه امسال با رشد 51.94 درصدی به 122 هزار و 187 میلیارد ریال رسید.

وی خاطر نشان کرد: خراسان شمالی در پایان سال گذشته در زمینه نسبت میزان مصارف بر منابع بانکی در جایگاه سوم کشوری قرار گرفت.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان شمالی افزود: نسبت میزان مصارف بر منابع بانکی استان در پایان آبان ماه امسال 126 درصد و در آذر ماه امسال 110 درصد شد.

وی یادآور شد: بانک هایی که میزان مصارف آنها بیش از 80 درصد باشد توسط بانک مرکزی مشمول جریمه 34 درصدی می شوند.

وی همچنین به بانک های خصوصی استان نیز اشاره کرد و گفت: میزان منابع بانک های خصوصی استان تا پایان دی ماه امسال به 17 هزار و 800 میلیارد ریال و میزان مصارف آنها به هفت هزار و 400 میلیارد ریال رسید.

هدایتی تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل جدید میزان مصارف بانک های خصوصی باید به 50 درصد برسد.

وی همچنین بیان کرد: میزان منابع ارزی بانک های استان یک و نیم میلیون دلار است که خواستار هستیم واحدهای صنعتی استان منابع ارزی خود را در بانک های استان سپرده گذاری کنند.

وی درباره مطالبات غیر جاری بانک های استان نیز اعلام کرد: در حال حاضر میزان مطالبات غیر جاری 13 بانک استان با رشدی 9.68 درصدی به چهار هزار و 969 میلیارد ریال رسیده است.

وی افزود: میزان مطالبات غیر جاری بانک های خصوصی استان نیز 740 میلیارد ریال است.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان شمالی به اعطای تسهیلات ازدواج به زوج های متقاضی نیز اشاره کرد و در این باره گفت: طی 10 ماهه امسال به 10 هزار و 58 فقره تقاضا مبلغ پنج هزار و 310 میلیارد ریال تسهیلات ازدواج اعطا شد.

هدایتی خاطر نشان کرد: در حال حاضر هنوز چهار هزار و 238 پرونده در نوبت دریافت تسهیلات ازدواج هستند.

انتهای پیام/قهرمانی

https://www.dana.ir/1700026
ارسال نظر
نظرات