شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 20:38 منتشر شده در مورخ: 1399/11/01 شناسه خبر: 1700041
کارشناس هواشناسی اعلام کرد

کاهش ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در استان یزد

کاهش ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در استان یزد
سید عباس میرحسینی گفت: از ظهر فردا با نفوذ زبانه‌های پرفشار شمالی به استان یزد، کاهش بین ۸ تا ۱۲ درجه دما را تا روز شنبه در سطح استان خواهیم داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، سیدعباس میرحسینی کارشناس هواشناسی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: از امشب با نزدیک شدن موج جوی به استان یزد در برخی مناطق استان وزش باد نسبتا شدید را خواهیم داشت؛ فردا نیز با فعالیت موج جوی جدید، در بیشتر مناطق استان وزش باد شدید توأم با گرد و خاک پیش‌بینی شده است.

وی افزود: از ظهر فردا با نفوذ زبانه‌های پرفشار شمالی به استان یزد، کاهش محسوس و مداوم دما تا روز شنبه  بین ۸ تا ۱۲ درجه را در سطح استان خواهیم داشت به‌طوری‌که سرما و یخبندان شبانه تا اواسط هفته آینده هم ادامه خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود جمعه‌شب و شنبه‌شب سردترین شب‌ها در این بازه زمانی باشد به‌طوری که در بیشتر مناطق استان یزد دمای شبانه زیر صفر را داشته باشیم و انتظار داریم دما در شهر یزد به ۶ درجه سانتیگراد به زیر صفر برسد.

میرحسینی عنوان کرد: اما با توجه به وزش باد شدیدی که روز پنجشنبه خواهیم داشت در بخش کشاورزی توصیه شده استحکام گلخانه‌ها و نهالستان‌ها را مدنظر داشته باشند همچنین مراقبت و تنظیم دمای داخل گلخانه‌ها به علت برودت هوا مورد توحه قرار بگیرد و در بخش خانگی نیز سفارش شده است که مصرف بهینه سوخت را مدنظر داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1700041
ارسال نظر
نظرات