شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 08:10 منتشر شده در مورخ: 1399/11/02 شناسه خبر: 1700078
رئیس اداره محیط زیست؛

زیستگاه‌های پرندگان مهاجر در ایرانشهر عاری از بیماری آنفلوانزاست/لزوم گزارش هر گونه تلفات غیرعادی حیوانات وحشی از سوی مردم

زیستگاه‌های پرندگان مهاجر در ایرانشهر عاری از بیماری آنفلوانزاست/لزوم گزارش هر گونه تلفات غیرعادی حیوانات وحشی از سوی مردم
محمد انور هاشمزهی گفت: زیستگاه‌های پرندگان مهاجر ایرانشهر به دقت از سوی محیط بانان اداره محیط زیست رصد و پایش می‌شود که در حال حاضر عاری از هر گونه بیماری آنفلوانزا پرندگان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد انور هاشمزهی، رئیس اداره محیط زیست ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، بیان کرد: کارشناسان و محیط بانان این ارگان با همکاری مرکز بهداشت و دامپزشکی به پایش رود خانه های دائمی، آبگیرها و سدهای این شهرستات که هر ساله در فصول پاییز و زمستان مامن و میزبان پرندگان مهاجر است، اقدام کردند.

وی با اشاره به این که سلامت مردم و محیط زیست در اولویت بوده، افزود: انجام اقدامات پیشگیرانه، پایش و نظارت این زیستگاه ها ضروری است.

هاشمزهی تصریح کرد: در همین راستا نیز گشت مشترک شبکه دامپزشکی با اداره محیط زیست و مرکز بهداشت ایرانشهر از رودخانه دامن و سد سرایدان به منظور پایش و بررسی بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان انجام شد.

رئیس اداره محیط زیست ایرانشهر خاطرنشان کرد: تا پایان فصل مهاجرت و زمان حضور پرندگان مهاجر در این مناطق پایش‌ها طبق برنامه ریزی وهماهنگی همچنان ادامه دارد.

وی عنوان کرد: در بازدید و پایش های صورت گرفته در رودخانه ها و سدهای ایرانشهر علایم مشکوک و یا تلفات پرندگان وحشی  مشاهده نشد.

این مقام مسیول ضمن تاکید بر اهمیت مراقبت و پایش از  رودخانه ها و سدها برای کنترل این بیماری، گفت:  به منظور جلوگیری از انتقال آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان هیچ گونه پروانه شکاری در این فصل صادر نشده و به مردم توصیه اکید می شود از شکار و صید پرنده های مهاجر پرهیز کنند.  

وی گفت: شهروندان عزیز ایرانشهری در صورت مشاهده هر گونه تلفات طیور اهلی و پرندگان وحشی را به نزدیک‌ترین اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1700078
ارسال نظر
نظرات