شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:49 منتشر شده در مورخ: 1399/11/02 شناسه خبر: 1700105
معاون عمرانی استاندار مرکزی خبر داد

بزرگترین طرح درمانی استان مرکزی بدون پیمانکار

بزرگترین طرح درمانی استان مرکزی بدون پیمانکار
زندیه وکیلی با بیان اینکه به نظر می رسد تا ۱۰ الی ۱۵ روز آینده تکلیف پیمانکار جدید پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک مشخص شود، گفت: قول مساعد برای تخصیص بودجه جهت تکمیل پروژه در سفر اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان داده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی زندیه وکیلی معاون عمرانی استانداری مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص آخرین وضعیت بیمارستان در دست‌ساخت ولیعصر(عج) اراک(بزرگترین طرح درمانی استان مرکزی)، گفت: پیمانکار قبلی طی فرایندی از پروژه کنار گذاشته شد و کارگاه را تحویل داد و طبق قرارداد با او برخورد خواهد شد. البته با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور و افزایش قیمت‌ها و تورم موجود، پیمانکار قبلی مشمول جریمه‌ی خاصی نمی‌شود.

وی بابیان اینکه یکی از علت‌های تعویق پروژه، تغییراتی در نقشه‌های پروژه بود، تصریح کرد: یکی از دلایلی که پیمانکار در عدم تحویل به‌موقع پروژه مقصر شناخته نشد، تغییرات بیش از ۳۰درصدی پروژه در حین کار بود که به همراه عوامل دیگر باعث تأخیر در افتتاح شد.

وی بابیان اینکه باید طی روزها و هفته‌های آینده پیمانکار جدیدی برای این پروژه انتخاب شود، افزود: در همین خصوص برآوردهای لازم در حال انجام است و مذاکراتی با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا صورت گرفته که به نظر می‌رسد اگر دانشگاه علوم پزشکی همت کند بتواند با این قرارگاه به تفاهم برسد؛ البته به نظر می‌رسد مانع خاصی هم برای این کار وجود نداشته باشد. در حال حاضر منتظر ارائه پیشنهاد قیمت از سوی قرارگاه هستیم ولی در صورتی که به هر دلیلی تفاهم صورت نگیرد، پیمانکار دیگری انتخاب و ادامه کار تحویل او می‌شود.

زندیه وکیلی با بیان اینکه به نظر می رسد تا ۱۰ الی ۱۵ روز آینده تکلیف پیمانکار جدید پروژه مشخص شود، گفت: قول مساعد برای تخصیص بودجه جهت تکمیل پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک در سفر اخیر رئیس سازمان برنامه‌وبودجه به استان داده شد. البته در حال حاضر هم‌مقداری اعتبار برای ادامه کار وجود دارد.

معاون عمرانی استانداری مرکزی در پاسخ به این سؤال که تا چه زمانی می‌توانیم شاهد بهره‌برداری و افتتاح این پروژه باشیم، گفت: ان‌شاءالله قطعاً در سال آینده بیمارستان جدید ولیعصر(عج) اراک افتتاح می شود ولی به طور مشخص نمی توان گفت در چه ماهی این اتفاق خواهد افتاد.

مطالعات و عملیات اجرایی بیمارستان ولیعصر (عج)اراک به عنوان مرکز مادر تخصصی، درمانی و اورژانس از سال ۸۷ آغاز شده که با وقفه طولانی در ساخت مواجه بود.

۱۶ واحد بیمارستانی استان مرکزی با مدیریت دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تأمین اجتماعی و سه بیمارستان خصوصی در اراک و ساوه ارائه خدمت دارند.

۶۹۸ پزشک عمومی، ۴۸۵ پزشک متخصص و فوق تخصص و یک هزار و ۷۲۶ کارشناس رشته‌های مختلف پیراپزشکی و مامایی در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

۲۳۲ پزشک استان مرکزی در قالب دندان‌پزشک مطب دار و شاغل در دانشگاه‌ها و بیمارستان‌های غیردولتی فعالیت دارند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1700105
ارسال نظر
نظرات