شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:29 منتشر شده در مورخ: 1399/11/03 شناسه خبر: 1700319
کارشناس مسائل بین‌الملل:

آمریکا دیگر به روزهای قبل از ترامپ برنمی‌گردد/کاهش چشمگیر نقش‌آفرینی آمریکا در حوزه بین‌الملل

آمریکا دیگر به روزهای قبل از ترامپ برنمی‌گردد/کاهش چشمگیر نقش‌آفرینی آمریکا در حوزه بین‌الملل
سیدرضا صدرالحسینی گفت: آمریکای بعد از ۲۰۲۱ با آمریکایی قبل از آن متفاوت خواهد بود و یکی از مهمترین تفاوت‌ها ایجاد یک نیروی قوی به نام اپوزیسیون است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدرضا صدرالحسینی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با بیان اینکه ترامپیسم برخاسته از لایه‌های زیرین اجتماع آمریکا است، اظهار داشت: ترامپ با اقدامات خود در طول چهار سال گذشته واقعیت‌‌های درونی آمریکا مانند شکاف بین اقشار مختلف و اختلافات فراوانی که بین حوزه‌های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی در آمریکا وجود دارد و نفرتی که ملت آمریکا از سیاست‌های این کشور دارند را برملا و آشکار کرد.

وی گفت: ۷۴ میلیون رأی که ترامپ در انتخابات اخیر به دست آورد قطعاً حال و آینده آمریکا را دچار تأثیراتی خواهد کرد؛ لذا آمریکای بعد از ۲۰۲۱ با آمریکایی قبل از آن متفاوت خواهد بود و یکی از مهمترین تفاوت‌ها ایجاد یک نیروی قوی به نام اپوزیسیون است که تا به حال در ساختار سیاسی آمریکا وجود نداشته است.

کارشناس مسائل بین‌الملل تأکید کرد: بعد از انتخابات ۲۰۲۱ اپوزیسیون قوی آمریکایی در این کشور به وجود آمده تا از این به بعد فضای سیاسی آمریکا تغییرات عمده‌ای را به خود ببیند.

صدرالحسینی خاطرنشان کرد: قطعاً با توجه به شکلی که بایدن در آمریکا به قدرت رسید؛ قدرت او از بوش پدر و پسر و اوباما بسیار ضعیف‌تر خواهد بود؛ چرا که امروز شکافی جدی در آمریکا بوجود آمده و یک اپوزیسیونی به نام ترامپیسم با بیش از ۷۰ میلیون نفر در این کشور وجود دارد.

وی تصریح کرد: نقش‌آفرینی آمریکا از این به بعد در حوزه بین‌المللی کاهش چشمگیری خواهد داشت، چرا که آمریکایی‌ها مانند دهه‌های گذشته در شرایطی نیستند که بتوانند از بازیگری رقبای خود در عرصه‌های بین‌المللی جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1700319
ارسال نظر
نظرات