شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:06 منتشر شده در مورخ: 1399/11/03 شناسه خبر: 1700332
نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس:

اصل ۴۴قانون اساسی مشکلی ندارد بلکه اشکال در اجرای آن است

اصل ۴۴قانون اساسی مشکلی ندارد بلکه اشکال در اجرای آن است
رسولی‌نژاد با اشاره به انتقاداتی که در خصوص اصل ۴۴ قانون اساسی و بحث خصوصی‌سازی مطرح شد، گفت: انتقاداتی که بعضاً به این اصل و بحث خصوصی‌سازی می‌شود، وارد نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ استان مرکزی در دو روز گذشته میزبان جمعی از اعضای کمیسیون صنایع مجلس یازدهم جهت بررسی و برطرف کردن مشکلات صنایع استان بود.

سیداحمد رسولی نژاد نایب رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی صبح امروز در پایان این سفر دو روزه در نشست خبری با رسانه های استان، با اشاره به انتقاداتی که در خصوص اصل ۴۴ قانون اساسی و بحث خصوصی سازی مطرح شد، گفت: انتقاداتی که بعضا به این اصل و بحث خصوصی سازی می شود، وارد نیست.

وی افزود: البته اشکالاتی در اجرای این اصل وجود دارد که به علت همین اشکالات پرونده هایی شکل گرفت و نهایتا رئیس سازمان خصوصی سازی بازداشت شد.

رسولی نژاد با بیان اینکه امروز قوه قضائیه برای برخورد با چنین پرونده هایی اراده ای بسیار جدی دارد، گفت: البته در مجلس شورای اسلامی نیز در ابتدا صرفا تحقیق و تفحص صورت می گرفت و گزارش هایی ارائه می شد ولی بعد از مدتی در مجلس تصویب شد که گزارشِ سوال ها و تحقیق و تفحص به مراجع قضایی ارسال شود تا برخورد قانونی با آن صورت بگیرد و انصافا با آمدن آیت الله رئیسی تحول خوبی در قوه قضائیه نیز صورت گرفته است.

نائب رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به دفعات دیده می شود که قوانینی در مجلس تصویب می شود ولی دولت میل به اجرای آن ندارد یا سلیقه ای عمل می شود. همچنین این روزها هجمه های بسیاری علیه مجلس وارد می شود، چرا که نمی خواهند مجلس مستقل باشد.

وی با اشاره به عملکرد بد برخی دولت ها، خصوصا دولت تدبیر و امید، گفت: جالب اینجاست که از این عملکرد بد دفاع هم می کنند و در مقابل انتقاد ها می ایستند و آن را سرکوب می کنند.

رسولی نژاد با اشاره به پیگیری مشکلات صنایع استان مرکزی در مجلس یازدهم، گفت: البته حل برخی موارد هم نیاز به همت مسئولین استانی دارد ولی بعضی موارد نیز به مجلس و دولت بر می گردد که نمایندگان شما به صورت جدی به دنبال رفع آن ها هستند و جاهایی که نیاز به تغییر یا اصلاح قانون باشد آن را تا به نتیجه رسیدن، پیگیری می کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1700332
ارسال نظر
نظرات