شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 12:23 منتشر شده در مورخ: 1399/11/03 شناسه خبر: 1700356
عضو کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد:

اختصاص بودجه ۹۰ هزار میلیارد تومانی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان/ پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی کنارگذر انزلی

اختصاص بودجه ۹۰ هزار میلیارد تومانی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان/ پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی کنارگذر انزلی
نماینده مردم انزلی در مجلس با اشاره به دو اقدام دولت برای بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ گفت: پرداخت دیون دولت به تأمین اجتماعی و اختصاص بودجه ۹۰ هزار میلیارد تومانی برای تطبیق حقوق بازنشستگان با شاغلین نوید دهنده آن است که سال آینده از حیث رسیدگی به موضوعات بازنشستگان قابل دفاع است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  8دی،احمد دنیامالی صبح جمعه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بودجه ۱۴۰۰ از نظر عدد و رقم افزایش قابل توجهی دارد اما این افزایش بیشتر مربوط به اعتبارات هزینه‌ای است، بیان کرد: بودجه ۱۴۰۰، در حوزه هزینه‌های جاری، ۵۹ درصد نسبت به سال ۹۹ رشد دارد.

وی با اشاره به اینکه نسبت و سهم بودجه عمرانی طی ۱۰ سال اخیر، در سال آینده به ۱۱ درصد کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: متأسفانه بودجه عمرانی معمولاً زیر ۵۰ درصد تخصیص دارد.

نماینده مردم انزلی در مجلس با بیان اینکه ۱۰۸ میلیارد تومان بودجه متوازن سال آینده برای گیلان در نظر گرفته شده است، گفت: سهم استان در تملک دارایی برای بودجه سال آینده حدود هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان بوده که حدود ۹۰۰ میلیارد آن در هزینه جاری و ۲۶۰ میلیارد آن در تملک دارایی و اعتبارات عمرانی است.

 

اختصاص بودجه ۹۰ میلیاردی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان

دنیامالی با اشاره به دو اقدام دولت برای بازنشستگان در سال ۱۴۰۰، بیان کرد: پرداخت دیون دولت به تأمین اجتماعی و اختصاص بودجه ۹۰ هزار میلیارد تومانی برای تطبیق حقوق بازنشستگان با شاغلین نوید دهنده آن است که سال آینده از حیث رسیدگی به موضوعات بازنشستگان قابل دفاع است.

وی به روند ساخت کنارگذر بندرانزلی اشاره کرد و افزود: متأسفانه امکان تکمیل این پروژه فعلاً وجود ندارد زیرا هنوز پل‌های این منطقه ساخته نشده و پل‌های ساخته شده فعلی از حیث ایمنی مشکل دارد لذا اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی به پیمانکار پروژه داده شده و پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی دارد.

دنیامالی با بیان اینکه شرکت تجهیز متولی احداث سکوهای استادیوم انزلی است، ادامه داد: این پروژه از سه ماه پیش به صورت ملی تعریف شده و کار تکمیل آن با سرعت خوبی پیش می‌رود و وزیر نیز قول داده که در تأمین اعتبار آن مشکلی ایجاد نشود.

نماینده انزلی در مجلس با اشاره به اینکه روند اجرای پروژه‌های فاضلاب شهری در گیلان قابل دفاع نیست، گفت: تصفیه خانه غرب انزلی ۹۰ درصد پیشرفت دارد و سعی داریم به شبکه بیاید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1700356
ارسال نظر
نظرات