شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:16 منتشر شده در مورخ: 1399/11/03 شناسه خبر: 1700365
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی:

انفجار در پتروشیمی بجنورد خسارت جانی نداشته است

انفجار در پتروشیمی بجنورد خسارت جانی نداشته است
جواد نظری گفت: دقایقی پیش صدای انفجار مهیبی از پتروشیمی بجنورد شنیده شده که خوشبختانه هیچ خسارت جانی نداشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد نظری، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: دقایقی پیش صدای انفجار مهیبی از پتروشیمی بجنورد شنیده شده که ظاهرا به دلیل انفجار درام بخار آمونیاک بوده است.

وی ادامه داد: این انفجار هیچ‌گونه خسارت جانی نداشته است و به یکی از درام های پتروشیمی خسارت وارد شده است.

نظری اضافه کرد: انفجار امروز در پتروشیمی خراسان موجب لرزش منازل روستاهای اطراف شد که  ظاهرا قطع مکرر گاز، زمینه ایجاد این انفجار را به وجود آورده است.

بنابراین گزارش، شرکت سهامی پتروشیمی خراسان، بزرگترین مرکز تولید محصولات شیمیایی شمال و شمال شرق کشـور، در اردیبهشـت سال 1371 در بجنورد، مرکز استان خراسـان شمالی تأسیس و از خرداد 1375 با آغـاز فعالیت‌های بهره‌برداری در لیست بنگاههای صنعتی و تولیدی کشور قرار گرفت.

این مجتمع با بهره‌گیری از آخرین متدهای علمی و تکنولوژیک و با ترکیبی از نیروی انسانـی جوان، متخصص و کارآمد از نخستین روزهای بهره‌برداری نیل به اصل خودکفایی را به عنوان هدف غایی در امـر تولید سرلوحـه کار خود قرار داد. پایبندی به این تفکر و دستیابی به ایده‌آل‌های آن، بویژه در سال‌های اخیر از مجتمع پتروشیمی خراسان چهره‌ای مقبول و مطرح در سطوح ملی و فرا ملی ترسیم نموده است.

این مجتمع در 17 کیلومتری جاده اصلی بجنورد - شیروان، در زمینی به مساحت 200 هکتار شامل: 30 هکتار محوطه‌های صنعتی، 40 هکتار محوطه‌های عمومی و غیرصنعتی و 130 هکتار فضای سبز احداث شده و با 939 متر ارتفاع از سطح دریا در موقعیت 37 درجه و 31 دقیقه عرض شمالی و 57 درجه و 30 دقیقه طول شرقی قرار گرفته است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1700365
ارسال نظر
نظرات