شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 14:55 منتشر شده در مورخ: 1399/11/03 شناسه خبر: 1700398
در نشست سران قاره سبز مطرح شد؛

طرح‌های جدید اروپا برای مهار کرونا/ ابراز نگرانی شدید بروکسل درباره شیوع ویروس انگلیسی

طرح‌های جدید اروپا برای مهار کرونا/ ابراز نگرانی شدید بروکسل درباره شیوع ویروس انگلیسی
شب گذشته سران کشورهای اروپایی در نشست ویدئویی درباره محدودیت‌های جدید سفر برای مهار کرونا توافق کردند و شیوع ویروس انگلیسی در این اتحادیه را بسیار نگران کننده توصیف کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از "ان تی وی" آلمان، شب گذشته سران کشورهای اروپایی در یک کنفرانس ویدئویی راهکارهای مبارزه مشترک با کرونا و بخصوص نوع جهش یافته انگلیسی آن را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده ۲۷ عضو اتحادیه اروپا نمی خواهند سفرهای ضروری را محدود کنند و مرزهای اروپایی تا حد ممکن برای کالاها و مسافران باز می ماند. این خبر را "چارلز میشل"، رئیس شورای اروپایی شب گذشته بعد از کنفرانس ویدئویی با سران اروپایی اعلام کرد.
 
سران کشورهای اروپایی توافق کردند که اوضاع جدید ویروس کرونا به صورت خاص ردیابی شود و فعالیت واکسیناسیون روند بهتری داشته باشد. همچنین باید یک گواهی واکسیناسیون برای افراد واکسینه شده وجود داشته باشد، اما در ابتدا هیچ امتیازی نباید برای این افراد در نظر گرفته شود از جمله در سفرها.
 
چارلز میشل همچنین از نگرانی بالای کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره شیوع ویروس انگلیسی خبر داده و گفت: از این رو محدوددیت ها باید حفظ شود و در برخی موارد در صورت امکان تشدید شود. وی در عین حال گفت: مرزها باید باز بمانند تا به این ترتیب بازار داخلی کارآمد باشد.
 
"اورزو لا فون در لاین"، رئیس کمیسیون اروپایی هم اعلام کرد که نهادهای اروپایی می خواهند گسترش کارت چراغ راهنمای کرونا را پیشنهاد دهند. به این ترتیب برای مناطقی که کرونا در آن ها به شدت گسترش پیدا کرده است یک دسته جدید قرمز تیره تعریف می شود. به گفته وی در آینده محدودیت های سفر خاصی برای مناطق قرمز تیره کرونایی در نظر گرفته می شود و همچنین باید از سفرهای غیر ضروری خودداری شود.
 
آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم در آستانه برگزاری این نشست خواستار همکاری تنگاتنگ تر با کشورهای اروپایی شده و همچنین کنترل های مرزی در صورت عدم همکاری کشورها در تشدید محدودیت ها برای مهار کرونا را رد نکرد.
 
با این همه کمیسیون اروپایی می خواهد تا جایی که می تواند از تکرار مجدد طرح کنترل های مرزی در منطقه شنگن برای مهار کرونا جلوگیری کند. البته برخی کشورها از جمله مجارستان، اتریش و دانمارک در حال حاضر هم کنترل های مرزی برای مهار کرونا را در دستور کار قرار داده اند. ویروس های جهش یافته انگلیسی و آفریقای جنوبی که گفته می شود بسیار مسری تر از ویروس جدید است نگرانی های زیادی را در بین کشورهای اروپایی ایجاد کرده است.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1700398
ارسال نظر
نظرات