شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:16 منتشر شده در مورخ: 1399/11/03 شناسه خبر: 1700400
آیت الله دری نجف آبادی؛

کارنامه انقلاب اسلامی با همه مشکلات و تنگناها درخشان و مایه امید است

کارنامه انقلاب اسلامی با همه مشکلات و تنگناها درخشان و مایه امید است
امام‌جمعه اراک گفت: امروز قدرت دفاعی، صنایع نظامی و موشکی ما بسیار عظیم و ارزشمند است و رزمایش های های اخیر عزیزان نیروهای سپاه و ارتش مانور عزت و قدرت بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام‌جمعه اراک در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اراک در مصلی بیت‌المقدس با گرامیداشت ایام‌الله ماه بهمن گفت: کارنامه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی با همه مشکلات و تنگناها کارنامه‌ای درخشان، باعظمت و مایه امید است.

شبکه‌ی بهداشت و درمان امروز از معجزات انقلاب اسلامی است

امام‌جمعه اراک تصریح کرد: خداوند به ما نعمت داده است و به برکت انقلاب اسلامی تحولی عظیم در کشور و دنیا رقم خورده است، ما از چنگال آمریکایی‌ها رها شدیم و امروز در کشور ما مردم‌سالاری دینی حاکم است، البته ایرادات وجود دارد و باید برای اصلاح آن‌ها تلاش کنیم اما کارنامه بسیار افتخارآمیز است.

دری نجف‌آبادی با اشاره به رزمایش‌های اخیر نیروهای مسلح کشور گفت: امروز قدرت دفاعی، صنایع نظامی و موشکی ما بسیار عظیم و ارزشمند است و رزمایش های های اخیر عزیزان نیروهای سپاه و ارتش مانور عزت و قدرت بود.

وی افزود: روزهای اول انقلاب دست ما خالی بود و چیزی نداشتیم اما امروز صنایع موشکی ما برد دو هزار کیلومتر را نقطه زنی می‌کنند که اگر بخواهیم قابل ارتقا و افزایش است و باید این ظرفیت‌ها و نعمات را قدر بدانیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: شبکه‌ی بهداشت و درمان ما امروز از معجزات انقلاب اسلامی است، پیشرفت‌های داروسازی، تجهیزات پزشکی و همین موضوع مقابله با کرونا افتخارآفرینی‌های فرزندان این ملت است.

بهترین چراغ راه و توشه آخرت تقواست

امام‌جمعه اراک در بخش دیگری از خطبه‌ها با توصیه به تقوای الهی گفت: بهترین چراغ راه و توشه آخرت همین تقواست و چیزی جز آن برای انسان نخواهند باقی ماند، انسان باتقوا باید واجبات را به نحو احسن انجام دهد و از آنچه خداوند حرام کرده است پرهیز داشته باشد.

 دری نجف‌آبادی افزود: همه وجود انسان با تقوا و نور و برکت است و ما در روز جمعه به تقوا دعوت‌شده‌ایم اما مهم این است که عمل داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکز با تأکید بر اینکه باید همواره مرز حلال و حرام را رعایت کنیم گفت: دین خدا برای سعادت و خیر دنیا و آخرت است، واجبات موجب کمال ماست و محرمات چیزی جز خسارت نیست.

امام‌جمعه اراک همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان ارزش‌های والای زن در اسلام گفت: خداوند از روز اول خلقت انسان را از یک ماهیت آفرید اما حالا می‌بینیم کشورهای غرب و شرقی نوعاً از زن به‌صورت ابزاری استفاده می‌کنند اما اسلام می‌گوید که زن و مرد از یک جنس هستند.

دری نجف‌آبادی با تأکید بر اینکه در اصل انسانیت زن و مرد هیچ تفاوتی وجود ندارد افزود: جمهوری اسلامی نیز حق بزرگی به گردن همه‌ی ما دارد، باید ببینیم رضاخان و محمدرضا پهلوی با زنان چه کردند، پرونده آن‌ها بسیار ننگین و سیاه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی بانوان ما را عزت، کرامت و شخصیت بخشید درحالی‌که شخصیت زن و خانواده در دنیای تحت سنگین‌ترین هجمه و ستم‌ها قرار دارد و حتی غرب و حتی روزگاری در کشور ما چنین بود اما امروز به برکت انقلاب باید این مقام زن و خانواده را قدر بدانیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1700400
ارسال نظر
نظرات