شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:57 منتشر شده در مورخ: 1399/11/03 شناسه خبر: 1700418
امام جمعه قزوین:

عدالت‌خواهان دست‌هایشان در دست یکدیگر باشد/ سیاهی آمریکا با رفت و آمد احزاب این کشور تغییری نمی‌کند

عدالت‌خواهان دست‌هایشان در دست یکدیگر باشد/ سیاهی آمریکا با رفت و آمد احزاب این کشور تغییری نمی‌کند
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی گفت: بدانیم زشتی، تباهی و سیاهی امریکا با رفت و آمد احزاب این کشور تغییری نمی‌کند و این کانون ظلم و فساد در حال افول است و ارزشی ندارد فکر کنیم آنها برطرف کننده مشکلات ما هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر امروز در برنامه زنده تلویزیونی سروش آسمانی که از شبکه قزوین به روی آنتن می‌رود، اظهار کرد: خدای متعال در سوره مزمل می‌خواهد پیامبر(ص) خود را برای امر مهم و پذیرش وحی و بار سنگین کتاب و کلام خدا آماده کند.

وی تصریح کرد: خداوند به رسول خدا فرموده آماده باش و شب را بپا خیز و فقط قسمت کمی از آن را خواب باش و بیشتر از آن را بیدار باش و عبادت کن و قرآن را قرائت کن. تو که می‌خواهی بار سنگین رسالت را بر عهده بگیری باید روحت این آمادگی را داشته باشد.

امام جمعه قزوین افزود: خدای متعال تاکید می‌کند که این پدیده نماز شب شدیدترین استحکامات را دارد و ماندگارترین قول است و هم از نظر عملی و هم از نظر گفتاری تو را آماده می‌کند؛ روح حکمت را در تو بیدار می‌کند و اصالت‌های انسانی را استوار می‌کند تا در روز بتوانی درست حرکت کنی و دچار یاس نشوی.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ابراز کرد: در قرآن آمده است که از نماز و روزه قوت بگیرید. اگر می‌خواهیم بر استقامت ما افزوده شود در فرقان و تشخیص ما افزوده شود باید به ذکر، ایمان و معنویت روی بیاوریم تا عقل و معنویتمان رشد کند و بین حق و باطل فرق‌ها را درک کنیم.

عابدینی بیان کرد: نماز شب به انسان بصیرت، تیزبینی، استقامت در مشکلات، حمایت از حق، امیدواری در سختی‌ها و روشن دیدن آینده می‌دهد و امام سجاد(ع) فرمودند هیچگاه نماز شب حضرت زینب(س) ترک نشد و این نماز شب‌ها بود که به حضرت استقامت داد و توانست آن شرایط را در کنار امام سجاد(ع) مدیریت کند.

نماز شب به انسان قدرت بصیرت و استقامت در مشکلات می‌دهد

وی در خصوص اینکه چه کار کنیم تا برای نماز شب بیدار شویم، عنوان کرد: برای نماز شب باید روزها، ماه‌ها و سال‌ها از خدا بخواهیم این توفیق را به ما بدهد و باید مراقب سخن، رفتار و لقمه‌ای که می‌خوریم باشیم و قدر نماز شب را بدانیم و این عمل که بسیار قیمت دارد را از دست ندهیم.

امام جمعه قزوین افزود: مقصد نماز شب بسیار گران قیمت و مهم است و وقتی ارزش بالای این پدیده الهی و آسمانی نماز شب را بدانیم برای اقامه آن بیشتر انگیزه پیدا می‌کنیم. گفته‌اند اگر می‌خواهید نماز شبتان پا بگیرد وقتی شب نتوانستید آن را بپا دارید، در روز قضای آن را بجای آورید.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: اینکه قرآن قول سنگین است، در سوره حشر فرموده این قرآن آنقدر عظمت دارد که اگر‌ به جای اینکه به آدم‌ها نازل شود، به کوه‌ها نازل می‌شد،‌ آنها را متلاشی می‌کرد.

وی افزود: امام علی(ع) فرموده اگر ولایت و محبت من به کوه نازل شود، کوه متلاشی می‌شود چرا که قرآن ناطق است. وجه مشترک این دو قرآن این است که اگر حکمت به کوه‌ها نازل شود،‌ آن را متلاشی می‌کند و این مهم نشان می‌دهد قرآن و محبت و ولایت امام علی(ع) هر دو حکمت است و خویشاوندی دارند.

عابدینی اضافه کرد: خداوند فرموده قرآن برای کسانی که توجه ندارند جز خسارت نیست و همه برکات قرآن در سرزمین قلب‌های مومنانه تاثیر دارد و شجره طیبه می‌شود اما اگر همین در دل بیمار قرار بگیرد، غیر از آنکه برای او خسارت بیاورد نتیجه‌ای نخواهد داشت.

اگر صدایی برای عدالت بلند شد باید آن را تشویق کرد

امام جمعه قزوین تصریح کرد: بسیاری از معاندان با آیه قرآن به ستیز می‌پردازند در حالی که قرآن را خوانده و از آن آگاهی دارد و قرآن را علیه قرآن به کار می‌گیرد و چنین شخصی ظالم است.

وی اظهار کرد: در بیانات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بسیار خوب به مسائل فرهنگی، سبک زندگی ایرانی و اسلامی و اهمیت به نسل جوان پرداخته شده است. عدالت‌خواهی و عدالت‌خواهان در نگاه رهبری بسیار مهم است و معلوم می‌شود مطالبه‌گری و عدالت‌خواهی یکی از محورهای مهم در نظام اسلامی است.

عابدینی افزود: اگر صدایی برای عدالت بلند شد باید آن را تشویق کرده و نباید آن را خاموش کرد. درست است که جوانان پرچم عدالت را بدون واهمه و ترس بلند می‌کنند اما اینطور نیست که بخش‌های دیگر جامعه در مقابل عدالت خواهی قرار داشته باشند.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: وقتی صحبت از عدالت می‌شود دستگاه قضای ما مهمترین کانون عدالت‌خواهی است و اگر کسی در این مجموعه خلافی مرتکب شده دلیل نمی‌شود که همه این دستگاه مهم و اثرگذار را با کار یک نفر دچار آلودگی بدانیم.

وی ادامه داد: امروز سپاه و نیروهای بسیج در خط مقدم عدالت‌خواهی هستند. دستگاه‌های اطلاعاتی، ‌روحانیون، ائمه جمعه و جماعت همگی پرچم‌داران عدالت‌خواهی هستند و حواسمان باشد شیاطین در صفوف عدالت‌خواهی نفوذ نکنند و با شیطنت‌ها این نهادهای عدالت‌خواهی را مقابل هم قرار ندهند و ان‌شاءالله با وحدت و یکپارچگی جبهه عدالت خواهی پیش برود. باید عدالت‌خواهان دست‌هایشان در دست یکدیگر قرار گیرد و در یک جبهه مشتی بر دهان یاوه‌گویان شود.

دستگاه قضایی مهمترین کانون عدالت‌خواهی است

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در خصوص انتخابات آمریکا و روی کار آمدن بایدن هم اظهار کرد: با رفتن ترامپ هیچ اتفاقی نیفتاده و امریکای تاریک و جنایتکار دلسوز ما و جهان اسلام نشده است. برخی غرب‌پرست‌ها فکر نکنند ترامپ رفت نفس راحت می‌کشند و می‌توانند به بایدن تکیه کنند و بدانند که خداوند فرموده تکیه به ستمگران انسان را به آتش می‌کشاند.

عابدینی تصریح کرد: آنهایی که به ترامپ تکیه کردند حیثیتشان را از دست دادند؛ دیگر این غلط را تکرار نکنند و بدانیم زشتی، تباهی و سیاهی امریکا با رفت و آمد احزاب این کشور تغییری نمی‌کند و این کانون ظلم و فساد در حال افول است و ارزشی ندارد فکر کنیم آنها بر طرف کننده مشکلات ما هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موفقیت‌های دانشمندان کشور در مبارزه با ویروس کرونا پرداخت و گفت: تولید داروی مؤثر در پیشگری و درمان کرونا در استان قزوین موفقیت بزرگی در مسیر پیشگیری و درمان بیماری کروناست و این موفقیت بزرگ را به همه این عزیزان تبریک می گوییم و برای آنها توفیقات بیشتر را آرزو داریم.

امام جمعه قزوین در پایان به پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه اشاره کرد و یادآور شد: خدا را شکر می‌کنیم که با آمدن امام خمینی(ره) انقلاب تحقق یافت و در این مسیر علما و اقشار مختلف جامعه نقش مهمی را ایفا کردند و باید قدردان این انقلاب و استقلال باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به سالروز قرارداد ننگین کمپ دیوید گفت: پیمان کمپ دیوید اولین پیمان صلح میان طرفین جنگ اعراب و اسرائیل بود که به صلح میان مصر و اسرائیل انجامید و این قرارداد را که مصر را به عقب برگرداند، محکوم می‌کنیم و همواره باید از آن درس بگیریم.

وی در پایان سالروز وفات حضرت ام البنین(س) مادر حضرت ابوالفضل العباس(ع) را نیز تسلیت گفت.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1700418
ارسال نظر
نظرات