شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 22:03 منتشر شده در مورخ: 1399/11/03 شناسه خبر: 1700447
رئیس سبک سپک تاکرا مازندران خبر داد

میزبانی مازندران از اردوی تیم ملی «سپک تاکرا» در مسابقات جام فجر

میزبانی مازندران از اردوی تیم ملی «سپک تاکرا» در مسابقات جام فجر
آرش قاسم‌نژاد از میزبانی چند اردوی تیم ملی رشته سپک تاکرا و مسابقات جام فجر در مازندران خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، ورزش را می توان به عنوان سنگ بنای زندگی سالم در جامعه ماشینی امروز در نظر گرفت، که کم رنگ بودن آن می تواند آسیب های زیادی را به همراه داشته باشد.

از هر رشته ورزشی که نام ببریم، رد پای مازندران را می توان در میادین کشوری و جهانی دید، که با وجود زیرساخت های ناقصی که دارد، توانسته اسطوره سازی کند و این نشان از پتانسیل بالای این استان در ورزش است که می توان آن را الگوی برای جامعه ورزشی کشور دانست.

برخی از افراد به دلیلی علاقمندی عامه جامعه به سمت فوتبال یا والیبال گرایش بیشتری دارند، اما یا بخاطر استعداد جا می مانند و یا رقابت زیاد انان باعث نادیده گرفتن انان می شود که اگر همین استعداد را در گرایش دیگری سرمایه گذاری می کردند موفق تر بودند.

این یک نقطه ضعف محسوب می شود که ما نتوانستیم رشته های جدیدتر یا بهتر بگوییم رشته متنوع تری را در جامعه نهادینه کنیم که نه تنها به سلامت روانی و جسمی جامعه کمک می کند بلکه دروازه های جدیدی را در ورزش در کشور باز می کند و می توانیم در مدال اوری جهانی نیز سکوی برای خود در نظر بگیریم.

یکی از این ورزش های نوین سبک سپک تاکراست که تلفیق جالبی از دو ورزش پر طرفدار والیبال و بسکتبال است.
 
آرش قاسم نژاد رئیس سبک سپک تاکرا مازندران در گفتگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به اینکه مازندران پتانسیل بالایی در ورزش دارد، گفت: مازندران همیشه و از دیرباز نگین درخشان ورزش کشور بوده و در همه رشته ها جزء مدال از ورزشکاران این خطه انتظاری دیگر ندارند، رشته ورزشی " سپک تاکرا " در مازندران خاص و ویژه هست، این خِطِه می تواند خواستگاه  سپک تاکرا باشد، اما این ماجرا و این  پتانسیل باید مدیریت شود و با اتحاد و  همدلی و برنامه ریزی درست گام های مثبت رو به جلو برداریم.

وی با بیان اینکه مازندران یکی از استان های عالی و مستعد ورزش تاکرا است، عنوان کرد: از سالهای ابتدایی ورودش به این استان یَل خیز  چهره های شاخصی را به سپک تاکرا کشور معرفی کرد که حیرت آور بود و همه سر ذوق آمدند؛ اما عدم همدلی و هم سویی سبب شده قدرت بی حد و حرف کشور مازندران در دامنه بی توجهی و اختلافات ، از مسیر خود خارج شود.

رئیس سبک سپک تاکرا مازندران ادامه داد: کرسی و مسئولیت باعث نمی شود برخی از اتفاقات را  پوشش دهیم و اصل ماجرا  را بیان نکنیم،  از لحاظ بازیکن، مربی، داور و بستر استعداد در مازندران همیشه به عنوان الگو و پایلوت نامیده میشد، ولی آن واقعیت چند صباحی است که به رویا تبدیل شده اما حالا با تلاش و مدیریت صحیح به روزهای بهتری بر می گردیم.

وی تصریح کرد: در اردوهای سالنی و  ساحلی کشور می توانیم نماینده داشته باشیم، در رده ملی جوانان و بزرگسالان مربی های برجسته ای داریم و این گواه می تواند سند بی چون و  چرای این ماجرا باشد.

قاسم نژاد رواج ویروس کرونا را سدی برای برنامه های ورزشی دانست و اظهار کرد: بیماری  کرونا که همه گیر شد همه دنیا را زیر سلطه خود قرار داد، ورزش نیز جدا از این داستان و ماجراها نبوده، در دو ماهی که به عنوان مسئول کمیته سپک تاکرا مازندران انتخاب شدم ، در اولین گام از همه اهالی این رشته مشورت گرفتم و سعی کردم راهبردی و با مشاوره گام بردارم.

وی داشتن امکانات را برای پرورش استعدادها ضروری خواند و خاطرنشان کرد: تهیه تجهیزات چون توپ و تور و فراهم ساختن شرایطِ تمرینی در سالن های ورزشی استاندارد اولویت و دغدغه اصلی ماست.

رئیس سبک سپک تاکرا مازندران مربیان اموزش دیده را جزء زیرساخت ها و پایه و اساس ورزش حرفه ای خواند و خاطرنشان کرد: آموزش مربیان از برنامه هایی است که اجرای ان را شروع کردیم و احتمال میزبانی چند اردوی تیم ملی رشته سپک تاکرا و مسابقات جام فجر را خواهیم داشت،  که مازندران میزبان این اردو بوده و همچنین در مسابقات ایام گرامیداشت دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی تیمی را روانه این مسابقات به شهر کیش میکنیم.

کرونا بزرگترین چالش این روزهای جهان تغییر زیست نظام بهداشتی داده وتجربه جدیدی را ایجاد کرده است، هرچند این تجربه گام همه ما را تلخ کرده اما باید در نظر گرفت که با شرایط موجود مراقب سلامت جسمی و روحی مان باشیم که ورزش تنها ابزاری باشد برای سلامت و جسم و روح و برخی هامان چه راحت ان را از خود دریغ می کنیم.
                
 انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1700447
ارسال نظر
نظرات