شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 11:08 منتشر شده در مورخ: 1399/11/04 شناسه خبر: 1700583
رئیس کل دادگستری هرمزگان خبرداد؛

افزایش ۳۰ برابری تولید در بزرگترین کارخانه روغن هرمزگان با حمایت دستگاه قضایی

افزایش ۳۰ برابری تولید در بزرگترین کارخانه روغن هرمزگان با حمایت دستگاه قضایی
رییس کل دادگستری هرمزگان از افزایش ۳۰ برابری تولید در بزرگترین کارخانه روغن این استان با حمایت دستگاه قضایی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی صالحی، رییس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به اینکه این واحد تولیدی به علت کمبود مواد اولیه به حالت نیمه تعطیل درآمده بود تاظهار کرد: با ورود به موقع دستگاه قضایی و ستاد پیگیری سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی دادگستری استان هرمزگان به موضوع، مشکل تأمین مواد اولیه کارخانه روغن خوراکی حیات رفع شده و تولید با جدیت ادامه دارد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان افزود: هم اکنون کارخانه تولید روغن حیات به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین کارخانجات تولید روغن نباتی کشور با توان تولید روزانه ۱۱۰ تن روغن مایع و نیمه جامد می تواند نیاز هرمزگان و بخشی از نیاز کشور را به این کالای اساسی برطرف نماید.
صالحی  ادامه داد: مواد اولیه کارخانجات روغن نباتی در کشور از خارج تأمین می‌شود و در ماه‌های اخیر مشکلاتی در زمینه واردات مواد مورد نیاز کارخانجات روغن نباتی وجود داشت که خوشبختانه در این راستا با صدور دستورات ویژه قضایی محموله های بزرگی از گمرکات استان ترخیص شد.
 
وی اضافه کرد: با همکاری دستگاه های اجرایی توانستیم سهمیه دو هزار و ششصد تنی مواد اولیه را تحویل کارخانه تولید روغن حیات دهیم تا این واحد صنعتی بتواند با تولید روزانه ۱۱۰ تا ۱۲۰ تن، نیاز استان و بخش قابل توجهی از نیاز کشور را برطرف کند و حجم تقاضایی که متأثر از کمبود این محصول در بازار بوده را نیز جبران نماید.
 
رییس کل دادگستری استان هرمزگان با اعلام اینکه کنترل بازار و رفع کامل نگرانی‌ها از بابت تأمین محصول روغن خوراکی ، نیازمند توجه ویژه دستگاه های متولی به موضوع مدیریت توزیع می باشد، تصریح کرد: تسریع در روند توزیع با توجه به نزدیکی کارخانه حیات هرمزگان به کانون‌های عرضه در استان نیز در حل این مشکل یاریگر خواهد بود.
 
صالحی خاطرنشان کرد: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده، تولیدات کارخانه روغن حیات به طور مستمر و روزانه توسط کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان آزمایش و رصد می‌شود و بر اساس گزارش ها تاکنون استاندارد لازم نیز به منظور حفظ کیفیت تولید رعایت شده است تا کیفیت قربانی تولید در این واحد صنعتی نشود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1700583
ارسال نظر
نظرات