شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:56 منتشر شده در مورخ: 1399/11/04 شناسه خبر: 1700679
نماینده ولی فقیه در استان یزد:

متاسفانه برخی بوم گردی‌ها ارزش‌های اسلامی را رعایت نمی‌کنند

متاسفانه برخی بوم گردی‌ها ارزش‌های اسلامی را رعایت نمی‌کنند
آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: متاسفانه برخی بوم گردی ها ارزش های اسلامی را رعایت نمی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت الله محمد رضا ناصری پیش از ظهر امروز در دیدار علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با وی با اشاره به اینکه یزد به دارالعباده، دارالعلم و حسینیه ایران معروف است، گفت: مسافرینی که به یزد وارد می شوند ملاحظات این شرایط یزد را دارند و بخش گردشگری باید بیش از مجموعه های دیگر مراعات جنبه های اخلاقی، مذهبی، دینی و محیط را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه گردشگران خارجی این مسائل را بیشتر مراعات می کنند تا گردشگران داخلی، اضافه کرد: متاسفانه بوم گردی ها نسبت به رعایت برخی از جنبه ها کوتاهی می کنند و گردشگران داخلی در این خصوص توجهی ندارند.

وی با بیان اینکه راهنمایان گردشگری اطلاعات کافی از برخی اماکن را ندارند، افزود: این راهنمایان اسمی از اماکن شنیده اند اما اطلاعات کافی از آن را ندارند.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: نیاز است که کارکنان هتل ها از شئون اسلامی برخوردار، دارای اخلاق و رفتار مناسب و حجاب و عفاف اسلامی باشند.

ناصری یزدی بازاریابی را اصلی ترین مشکل در مسئله صنایع دستی و عدم رونق آن دانست و اضافه کرد: افراد بسیاری هستند که در بحث صنایع دستی ورود می کنند اما چون بازار مناسبی برای فروش اجناس خود ندارند از ادامه راه دلسرد می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: وزارت میراث فرهنگی می تواند با راه اندازی مجموعه ای در استان ها به گونه ای عمل کند که بحث بازاریابی و فروش محصولات صنایع دستی حل شود که البته در این خصوص باید به سود یا ضرر فعالان در این بخش نیز دقت کرد تا آنها متضرر نشوند

انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1700679
ارسال نظر
نظرات