شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:08 منتشر شده در مورخ: 1399/11/04 شناسه خبر: 1700707

نحوه محاسبه شماره شبا بانک ملی

نحوه محاسبه شماره شبا بانک ملی
یکی از راه های انتقال پول بالای ده میلیون تومان استفاده از شماره شبا بانک ملی است که این اجازه را به شما می دهد که با خیال آسوده تا سقف پنجاه میلیون تومان انتقال وجه انجام دهید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بانک ملی همواره سعی نموده است تا خدمات نوینی را در اختیار مشتریان خود قرار دهد، از این رو خدمات آنلاین را بیش از پیش گسترش می دهد و یکی از این خدمات انجام تراکنش های مالی می باشد که این فرصت را به مشتریانش داده است تا بدون نیاز به مراجعه به بانک نقل و انتقالات مالی خود را که بالای ده میلیون تومان می باشد را انجام دهند.

یکی از راه های انتقال پول بالای ده میلیون تومان استفاده از شماره شبا بانک ملی است که این اجازه را به شما می دهد که با خیال آسوده تا سقف پنجاه میلیون تومان انتقال وجه انجام دهید.

برای محاسبه شماره شبا چه راه هایی پیش روی شماست؟

خب! در این مقاله قصد داریم به شما عزیزان توضیح دهیم که شماره شبا چیست؟ چه کاربردی دارد و چطور می توان از آن استفاده کرد؟

به تمامی این سوالات در این مقاله پاسخ خواهیم داد.

 

شماره شبا ملی چیست؟

بانک ها برای اینکه بتوانند برای تراکنش های مالی یک فرمت یکپارچه ایجاد کنند از شناسه بین المللی IBAN استفاده میکنند، که بانک های ایران نیز از همین استاندارد استفاده نموده است.

در این سیستم هر حساب بانکی یک شناسه واحد و مشخص دارد، که به نام شماره شبا شناخته می شود.

شناسه بانکی ایران یا همان شماره شبا از 24 رقم تشکیل شده است که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شوید.

شماره شبا چه کاربرد هایی دارد؟

ما همیشه برای انتقال پول به صورت حضوری از بانک و یا به صورت غیر حضوری از طریق اپلیکیشن های بانکی استفاده می کنیم اما برای مبالغ بالای ده میلیون تومان نمی توانیم بدون مراجعه به بانک کارت به کارت را انجام دهیم.

تنها راهی که پیش روی ما است استفاده از شماره شبا بانک ملی است که می توانید تا سقف پنجاه میلیون تومان انتقال وجه را انجام دهید.

از شماره شبا می توان برای تراکنش های خارج از کشور استفاده کرد، برای نقل و انتقالات بین المللی خود می توانید از شماره شبا استفاده کنید.

اگر قصد دارید برای بیزینس شخصی خود دستگاه کارتخوان (POS) تهیه کنید حتما باید شماره شبا داشته باشید.

برای انتقال های بین بانکی (پایا) و (ساتنا) نیز به شماره شبا نیاز دارید.

شما می توانید به صورت حضوری با مراجعه به بانک شماره شبا خود را بدست آورید و یا به صورت غیر حضوری از طریق سامانه تهران شارژ به صورت آنلاین خیلی راحت شماره شبا خود را محاسبه کنید.

نحوه محاسبه شماره شبا بانک ملی

سامانه تهران شارژ با نماد اعتماد دو ستاره در زمینه فروش شارژ، بسته اینترنت و مودم ایرانسل و همراه اول و رایتل فعالیت می کند.

برای ارائه خدمات بیشتر به کاربرانش فرصتی را فراهم آورده است که بتوان به راحتی با استفاده از شماره کارت و یا شماره حساب بانکی خود شماره شبا بانک ملی خود را محاسبه کنید و در تراکنش های مالی از آن استفاده کنید.

برای محاسبه شماره شبا بانک ملی از سامانه تهران شارژ مراحل زیر را دنبال کنید:

در ابتدا به سامانه تهران شارژ به آدرس tehrancharge.com مراجعه کنید.

سپس دکمه محاسبه شماره شبا را کلیک کنید.

بعد از آنکه صفحه جدید برای شما باز شد می توانید روی لوگوی بانک ملی کلیک کنید.

پس از آن در صفحه محاسبه شماره شبا دو گزینه را خواهید دید:

  1. حساب به شبا
  2. کارت به شبا

یعنی شما اگر گزینه اول را انتخاب کردید باید شماره حساب خود را وارد کنید سپس دکمه محاسبه کن را کلیک کنید و اگر گزینه کارت به شبا را انتخاب کردید باید شماره کارت خود را برای محاسبه شماره شبا وارد نمایید.

نحوه محاسبه شماره شبا با شماره کارت بانک ملی

در ابتدا در سامانه تهران شارژ کاربران تنها با استفاده از شماره حساب می توانستند شماره شبا خود را محاسبه کنند پس از درخواست کاربران تهران شارژ در صدد رفع این نیاز برآمد و هم اکنون تمامی کاربران می توانند وارد سامانه تهران شارژ شوند و مراحل زیر را دنبال کنند تا با استفاده از شماره کارت خود شماره شبا بانکی خود را محاسبه کنند.

  • پس از آنکه وارد سامانه تهران شارژ شدید روی دکمه قرمز رنگ محاسبه شماره شبا کلیک کنید.
  • گزینه کارت به شبا را کلیک کنید.
  • شماره کارت خود را با دقت وارد نمایید، پس از آنکه از درست بودن شماره کارت خود اطمینان حاصل کردید روی دکمه محاسبه کن کلیک کنید.
  • تهران شارژ پس از محاسبه دقیق شماره شبا را در اختیار شما قرار می دهد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1700707
ارسال نظر
نظرات