شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 18:54 منتشر شده در مورخ: 1399/11/04 شناسه خبر: 1700725
مشاور راهبردی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین:

گروه‌های جهادی براساس کار تشکیلاتی وارد عرصه مقابله با کرونا شدند/ شناسایی ۵۳ محله هدف در قزوین

گروه‌های جهادی براساس کار تشکیلاتی وارد عرصه مقابله با کرونا شدند/ شناسایی ۵۳ محله هدف در قزوین
محمدحسین طاهری گفت: با همکاری سپاه در محلات ورود کردیم و ۵۳ محله در قزوین شناسایی شد که ۱۳محله را سازمان تبلیغات و جبهه فرهنگی متقبل شدند و ۴۰محله تحت پوشش بسیج قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسین طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ درباره اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی قزوین در طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: قزوین تنها استانی بود که در طرح شهید سلیمانی مجموعه سپاه، سازمان تبلیغات اسلامی و جبهه فرهنگی با حمایت استانداری و دانشگاه علوم پزشکی و دیگر نهادها و ارگان‌ها توانستند به طور واحد و با یک هویت تحت عنوان قرارگاه جهادی شهید سلیمانی کار را انجام دهند.

وی افزود: باتوجه به سیال بودن آمار کرونا، طراحی عملیات برای این کار پیچیده بود و ما در موج اول و دوم کرونا بحث خیرین را داشتیم و یکسری اقداماتی را انجام می‌دادیم که مردم هم همراهی می‌کردند اما در موج سوم کرونا ماجرا پیچیده شد و هماهنگی مجموعه‌های مردمی سخت بود که قدری کار ما را دشوار کرد.

مشاور راهبردی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین ادامه داد: باتوجه به تعدد مجموعه‌هایی که در موضوع کرونا دخیل بودند و موازی کاری که در موج اول و دوم صورت می‌گرفت، سعی کردیم آسیب شناسی را انجام دهیم؛ یعنی یک اتاق وضعیت واحد و سیاست گذاری کلان در اجرای عملیات‌ها ما را به این سمت برد که یک قرارگاه واحد تحت عنوان قرارگاه جهادی شهید سلیمانی را ترسیم کنیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: قرارگاه جهادی شهید سلیمانی ظرف عملیات و مظروفش طرح "سلام همسایه" بود یعنی یک مدل نهضتی از پایین به بالا را ترسیم کردیم به طوری که با همکاری سپاه در محلات ورود کردیم و ۵۳ محله در قزوین شناسایی شد که ۱۳ محله را سازمان تبلیغات و جبهه فرهنگی متقبل شدند و ۴۰ محله تحت پوشش بسیج قرار گرفت.

 پویش خدمت رسانی به مردم با محوریت بسیج و مساجد

طاهری با بیان اینکه همه مردم به سامانه ۴۰۳۰ مراجعه نمی‌کردند، ابراز کرد: بنرهای متعددی در محلات نصب شد و به مردم اطلاع دادیم که هرجا نیاز به کمک داشتند با این شماره تماس بگیرند تا خدمات دریافت کنند که تحت عنوان "سلام همسایه" قرار گرفت.

وی تصریح کرد: پویش خدمت رسانی به مردم با محوریت بسیج و مساجد در موج سوم کرونا هم انجام شد که ماموریتش شناسایی، پیشگیری، درمان، آموزش، اجرای برنامه‌های فرهنگی و بحث استغفار و روایت جهاد و مطالبه‌گری بود.

مشاور راهبردی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین بیان کرد: با توجه به اینکه حوزه درمان تخصصی بود لذا اجازه ندادیم نیروهای مردمی به طور مستقیم ورود کنند و هماهنگی‌ها از طریق حوزه درمان سپاه صورت می‌گرفت که اولویت ما در اجرای برنامه‌ها بیماران کرونایی، گروه های پرخطر و نیازمندان و عموم مردم بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی بسیاری از جمله سبک زندگی در دوران کرونا و طب سنتی تولید شد و در حوزه فرهنگی و معنوی ورود کردیم که بیشتر مناسبات و برنامه‌ها به صورت مجازی انجام می‌شد.

طاهری در پایان گفت: ضدعفونی منازل بیماران کرونایی توسط گروه‌های جهادی انجام می‌شد و در کمترین زمان راه‌اندازی مرکز غربالگری انجام شد و همچنین خرید مایحتاج بیماران کرونایی یا خانواده‌های در معرض خطر مانند سالمندان هم صورت گرفت که تمامی این اقدامات کاملا مستندسازی شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1700725
ارسال نظر
نظرات