شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 17:04 منتشر شده در مورخ: 1399/11/04 شناسه خبر: 1700776

حضور «شهید طهرانی مقدم» در جشنواره فیلم فجر

حضور «شهید طهرانی مقدم» در جشنواره فیلم فجر
«شهریار بحرانی» با تازه‌ترین فیلم بلند سینمایی خود با نام «آفتاب نیمه‌شب» در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر حاضر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سینما‌های کشور در آستانه بهمن ماه و همزمان با نزدیک شدن به برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر بازگشایی شدند تا بار دیگر با برگزاری این رویداد مهم سینمایی خون در رگ‌های هنر هفتم به جریان بیفتد.


«شهریار بحرانی» با تازه‌ترین فیلم بلند سینمایی خود با نام «آفتاب نیمه‌شب» در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر حاضر است.

جدیدترین ساخته شهریار بحرانی، پروژه‌ای ملی در حوزه مقاومت اسلامی است که فراتر از فرد یا اجتماعی خاص به منظور حمایت از تمامیت ارضی یک ملت ساخته شده است.

این فیلم که برمبنای تحقیقات مستند شکل گرفته است برای اولین‌بار بخشی از توان موشکی نیروی هوا و فضا را به نمایش می‌گذارد و ادای دینی است به شهدای بی‌ادعا، گمنام و پر تلاش ایران اسلامی که مجاهدت‌های آن‌ها از آغاز انقلاب تا به امروز بی‌وقفه ادامه داشته است.


«آفتاب نیمه شب» با محوریت فعالیت‌های شهید طهرانی مقدم پدر موشکی ایران و براساس ماجرا‌های سال‌های ۶۳ تا ۱۳۶۵ ساخته شده، اما به مقتضیات داستانی تغییراتی در نام‌ها و وقایع اعمال شده است.

در خلاصه داستان فیلم سینمایی «آفتاب نیمه‌شب» آمده است: «این فیلم سرگذشت مردان بلندبالایی است که پس از پاییز ۱۳۶۳ با تلاش و مشقت، در روزگار تنهایی و مظلومیت، مجاهدانه جنگیدند.»

شهریار بحرانی تهیه‌کننده و کارگردان درباره «آفتاب نیمه‌شب» گفت: «در این فیلم برشی از زندگی شهید حسن طهرانی‌مقدم را مبنای کار قرار داده‌ایم که به نظر ما از دیگر مقاطع زندگی وی مبنایی‌تر و مهم‌تر است. شهید طهرانی مقدم و یارانشان در فرازی از زندگی خود با ماجرا‌هایی مواجه می‌شوند که خداوند امتحان بسیار سختی پیش رویشان می‌گذارد. آن‌ها مجبور می‌شوند که تلاش بسیار گسترده‌ای را آغاز کرده و در اوج محدودیت و تحریم‌ها با توکل به خدا، فعالیت مستمر و خستگی ناپذیری، ساختار یکی از مهم‌ترین بنیه دفاعی کشور را پایه ریزی کنند.»

«حمله به اچ ۳»، «رهگذر»، «دنیای وارونه»، «مریم مقدس» و «ملک سلیمان» بخشی از فیلم‌های بحرانی است که با موضوعات دفاع‌مقدس و مذهبی ساخته شده است.

حسین عارف، حسام حسنی، بهراد رحمانی، آفرین عبیسی، غزاله اکرمی، بهزاد خلج، عطاالله سلمانیان، عبدالرضا نصاری و یعقوب غفاری در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1700776
ارسال نظر
نظرات