شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 22:41 منتشر شده در مورخ: 1399/11/04 شناسه خبر: 1700815
کارشناس هواشناسی اعلام کرد

تداوم سرما و یخبندان شبانه در استان یزد

تداوم سرما و یخبندان شبانه در استان یزد
محمدرضا شیرغلامی گفت: با توجه به استقرار زبانه‌های پرفشار، پیش‌بینی می‌شود سرما و یخبندان شبانه تا اواسط هفته جاری به ویژه امشب در استان یزد ادامه داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، محمدرضا شیرغلامی کارشناس هواشناسی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: شب گذشته دما در تمام مناطق استان یزد به زیر صفر رسیده بود به‌طوری‌که منطقه سبزدشت شهرستان بافق دمای کمینه منفی ۱۴ درجه و ده‌بالا شهرستان تفت با دمای کمینه منفی ۱۲ درجه، سردترین نقاط استان بودند و دمای کمینه شهر یزد هم به منفی ۵ درجه رسید.

وی اظهار داشت: با توجه به استقرار زبانه‌های پرفشار، پیش‌بینی می‌شود سرما و یخبندان شبانه تا اواسط هفته جاری به ویژه امشب در استان یزد ادامه داشته باشد.

کارشناش هواشناسی عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود در گرم‌ترین ساعات فردا دمای شهر یزد به ۱۱ درجه و در سردترین ساعات امشب به منفی ۴ درجه برسد.

شیرغلامی خاطرنشان کرد: سرما و یخبندان پیامدهایی مانند افزایش مصرف سوخت و حامل‌های انرژی، خسارت به محصولات و تأسیسات کشاورزی و یخ‌زدگی لوله‌ها و کنتور آب را ممکن است به دنبال داشته باشد.

وی اضافه کرد: بر همین اساس برای جلوگیری از خسارات احتمالی اقداماتی مانند مدیریت در توزیع و مصرف حامل‌های انرزژی، عایق‌بندی کنتورها و لوله‌های آب، محافظت از تأسیسات کشاورزی و تأمین سوخت کافی برای سالن‌های پرورشی مانند گلخانه‌ها توصیه می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1700815
ارسال نظر
نظرات