شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 08:35 منتشر شده در مورخ: 1399/11/07 شناسه خبر: 1700881

خیانت به مردم یا اختلاس بین‌المللی!

خیانت به مردم یا اختلاس بین‌المللی!
مقامات تانزانیا به بهانه مبارزه با همه‌گیری کروناویروس، 27 میلیون یورو به عنوان بخشی از صندوق انسجام اروپا از اتحادیه اروپا گرفتند، آن را حیف و میل کردند و اکنون قادر به پاسخگویی نیستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛خبرگزاری آفریقایی africaexplained نوشت، مقامات تانزانیا به بهانه مبارزه با همه گیری کووید19 و رهانیدن کشور خود از این ویروس، 27 میلیون یورو به عنوان بخشی از صندوق انسجام اروپا از اتحادیه اروپا گرفتند، آن را حیف و میل کردند و اکنون قادر به پاسخگویی نیستند.

قرار بود این پول صرف خرید تجهیزات حفاظت فرد(PPE)، توسعه واکسن ها یا داروها، هزینه تست های کووید19 و سایر اقدامات در جهت کاهش شیوع این ویروس شود.

"جان ماگوفولی" رئیس جمهور تانزانیا در ماه مه سال 2020 اعلام کرد که همه گیری در این کشور رسما به پایان رسید و مردم باید حتی بدون استفاده از ماسک ها زندگی عادی خود را از سر بگیرند.

وی افزود: "خداوند پس از نیایش های ملی این مشکل را حل کرده است. کرونا نمی تواند در بدن مسیح زنده بماند و خواهد سوخت."

"دیوید مک آلیستِر" عضو پارلمان اتحادیه اروپا از آلمان طی جلسه اتحادیه اروپا در اوایل ماه جاری به شدت شکایت کرد و گفت که اتحادیه اروپا 27 میلیون یورو از پول مالیات دهندگان اروپایی را برای مبارزه با اثرات کووید19 به تانزانیا اهداء کرد و حالا ما با حکومتی مواجه هستیم که با توضیحات عجیب و غریب می گوید هیچ کروناویروسی در کشور وجود ندارد.

تانزانیا با 60 میلیون جمعیت از آغاز همه گیری کروناویروس تاکنون تنها 509 مورد ابتلا به کووید19 و 21 نفر کشته را ثبت کرده است.

این کشور در ماه نوامبر 2020 اعلام کرد که قصد استفاده از هیچ واکسن کروناویروسی را ندارد و به جای آن برای محافظت در برابر بیماری از داروهای گیاهی محلی استفاده خواهد کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت این کشور به خبرنگاران گفت: "هیچ برنامه ای برای واردات واکسن کووید19 نداریم. کارشناسان و دانشمندان بهداشت ما هنوز در حال تحقیق و بررسی آزمایشات بالینی بر روی گیاهان محلی هستند."

تانزانیا نیز مانند بسیاری از کشورهای آفریقایی از ویرانی کامل همه گیری کروناویروس در امان مانده است. هیچ مدرکی دال بر مرگ و میر بالا بر اثر این ویروس در این کشور وجود ندارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1700881
ارسال نظر
نظرات