شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:36 منتشر شده در مورخ: 1399/11/06 شناسه خبر: 1700997
تقوی در گفت‌وگو با دانا:

ادبیات رئیس جمهور نباید مرزهای اخلاقی را بشکند/ به عملکرد ۷ ساله دولت نقد وجود دارد

ادبیات رئیس جمهور نباید مرزهای اخلاقی را بشکند/ به عملکرد ۷ ساله دولت نقد وجود دارد
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هرگز نمی پسندیم که مدیران و مسئولان از ادبیاتی استفاده کنند که حیثیت های انسانی و مرزهای اخلاقی را می شکند، گفت: در این مساله تفاوتی میان رئیس جمهور، وزیر یا نماینده مجلس نیست.

«سید رضا تقوی»، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص استفاده از ادبیات منقلی در تلویزیون گفت: ادبیات نقد یک ادبیات مشخص و معلومی در حوزه گفتار است به خصوص در حوزه حاکمیت مسئولان باید در استفاده از ادبیات به فرهنگ عمومی، ارزش های جامعه و اعتقادات مردم داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه جامعه ما یک جامعه اسلامی است و برای اخلاق اسلامی حد و مرزهایی وجود دارد ادامه داد: ما معتقدیم خداوند ناظر بر گفتار و رفتار ماست و باید گفتار و رفتارمان براساس ضوابطی طراحی شود از این رو هرگونه ادبیاتی که به مرزشکنی اخلاقی منتهی شود غیر قابل قبول است.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه هرگز نمی پسندیم که مدیران و مسئولان از ادبیاتی استفاده کنند که حیثیت های انسانی و مرزهای اخلاقی را می شکند تصریح کرد: فرقی نمی کند رئیس جمهور یا نماینده مجلس و وزیر وغیره اتفاقا برای مسئولان این مسئولیت سنگین تر است زیرا مدیران یک جامعه جزء خواص جامعه هستند و رفتار خواص در جامعه فرهنگ ساز است.

تقوی در پاسخ به اینکه چه نقدی نسبت به مواجهه رئیس جمهور با منتقدان در طول 7 سال گذشته وجود دارد عنوان کرد: نقد وجود دارد البته باید دید چگونه نقد کنیم.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری می فرمایند نقد منصفانه و دفاع واقع بینانه باید باشد گفت: این فرمول است که باید در نظر گرفت، باید نقد ها همراه با انصاف باشد و دفاع هم منصفانه باشد، البته مسئولین باید نقد پذیر باشند ضمن اینکه نقد باید منصفانه باشد مسئولان هم باید نقد را بپذیرند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه مسئولان باید بدانند که معصوم نیستند و ممکن است خطا و اشتباه داشته باشند عنوان کرد: باید صحه صدر داشته باشند و ظرفیتشان بالا باشد نه اینکه در برابر منتقدان از ادبیات نامناسب استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از نشانه های نقد منصفانه این است که به روند کارها شتاب می بخشد ادامه داد: نقد منصفانه به سلامت کار کمک می کند.

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1700997
ارسال نظر
نظرات