شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:59 منتشر شده در مورخ: 1399/11/05 شناسه خبر: 1701040
رئیس کل دادگستری گلستان خبرداد؛

کمک 61 میلیارد تومانی برای آزادی زندانیان گلستانی/ مردم و سمن ها می توانند از مدیران شکایت کنند

کمک 61 میلیارد تومانی برای آزادی زندانیان گلستانی/ مردم و سمن ها می توانند از مدیران شکایت کنند
هاشمیان از آزادسازی 450زندانی با همکاری ستاد دیه استان خبرداد و گفت: در این کار حسنه یک میلیارد تومان خیران کمک کرده اند و 60میلیارد تومان هم از شکات رضایت گرفته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما، هادی هاشمیان امروز در کارگروه تخصصی قضایی ستاد دهه فجر گلستان با اصحاب رسانه گلستان اظهارکرد: دشمنان برای تخریب نظام خبرهای ناامید کننده به جامعه تزریق می کنند در حالی که خبرهای دلگرم کننده و امیدوارکننده ای دردستگاه قضایی وجود دارد که باید آن را برای مردم بازگو کرد تا دلگرم و راضی شوند

وی افزود: از اقدامات دستگاه قضا بسیاری آگاهی ندارند  وباید مردم با وظایف و قوانین حقوقی آگاه شوند چرا که افزایش سطح آگاهی مردم سبب حفظ حقوق آنها می شود زیرا بسیاری از شهروندان از حقوق خود آگاهی ندارند.

مسئول کارگروه تخصصی قضایی ستاد دهه فجر گلستان تصریح کرد: برخی از سازمان ها مانند شهرداری ها وظایفی در پیشگیری از جرم در ساختمان سازی و فضاسازی  دارند ولی این امر به طور کامل رعایت نمی شود.

هاشمیان از حق شکایت کیفری از مدیران  خبرداد و گفت: خود مردم و سمن ها می توانند از مدیران بخاطر فعل و ترک فعل شکایت کنند.

وی در ادامه با اشاره به الکترونیکی شدن اکثر خدمات دستگاه قضا، بیان کرد: ویروس کرونا کار دستگاه قضایی را کم نکرده و تبادلات مجازی بیشتری شده تا حضور مردم کاهش یابد.

وی تاکید کرد:  مردم باید کارهای خود مشاوره حقوقی بگیرند تا درگیر دادگاه ها ومراحل رسیدگی به شکایات  و .. شوند.

به گفته هاشمیان، جزء نخستین استان هایی هستیم که کارگروه عدل و آزادهای مشروع در استان ایجاد  کرده ایم که در کشور بی سابقه است که  پیگیری مشکل پسماند آزادشهر، پیگیری واگذاری برخی از زمین های دولتی به پرسنل دستگاه ها از جمله اقدامات این کارگروه بوده است.

رئیس کل دادگستری گلستان در زمینه آزادسازی زندانیان هم ابراز کرد: طرح پایش زندانیان اجرا شده و تاکنون 250زندانی بخاطر بازبینی پرونده ها از تخفیف بهره مند شدند.

وی به  آزادسازی 450زندانی با همکاری ستاد دیه از ابتدای امسال هم اشاره کرد و اذعن داشت: در این کار حسنه یک میلیارد تومان خیران کمک کرده اند و 60میلیارد تومان هم از شکات رضایت گرفته شده است.

هاشمیان با بیان اینکه 19نفر از محکومان به قصاص از پای چوبه دار بخشیده شدند،  عنوان کرد: 37درصدپرونده های توهین، 33درصد پرونده های تخریب،  27درصد خیانت،  26درصد  پرونده جرح ر استان کاهش یافته است.

رئیس کل دادگستری گلستان در خاتمه گفت:  سه هزار و 500حکم جایگزین حبس در سال گذشته صادر شده و در 9ماهه نخست امسال هم چهار هزار و 500حکم جایگزین داشتیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1701040
ارسال نظر
نظرات