شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:08 منتشر شده در مورخ: 1399/11/06 شناسه خبر: 1701235
محمودوند خبر داد:

ارسال شکایت نمایندگان از ظریف، آخوندی و کلانتری به قوه قضائیه/ حرف‌های ظریف بچگانه بود

ارسال شکایت نمایندگان از ظریف، آخوندی و کلانتری به قوه قضائیه/ حرف‌های ظریف بچگانه بود
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی صحبت‌های اخیر ظریف درباره گرا دادن برخی در داخل به آمریکا را بچگانه و دور از شأن نظام خواند و گفت: شکایت نمایندگان از ظریف به قوه قضائیه ارسال شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «مرتضی محمودوند» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که بحث اعتراضات به صحبت‌های «محمدجواد ظریف» و اظهارات «عیسی کلانتری» در مورد امام (ره) و موضوع سوم بحث شکایت از «عباس آخوندی» و اعتراضی که نماینده‌ها نسبت به عملکرد وزیر سابق راه و شهرسازی داشتند، به کجا رسیده است،‌ اظهار کرد: عده‌ای از نمایندگان این امضاها را جمع کردند و نتیجه آن را به دستگاه قضایی دادند که پیگیری کند.

وی افزود: اما اصل موضوع این است که اینکه یک مقام رسمی آن هم در جایگاه وزارت خارجه در شرایطی که بهره‌برداری فقط به نفع دشمن است بگوید گِرا دادند، از آن دست کارهایی است که متاسفانه با نگرش و سطح تفکر خیلی پایین صورت می‌گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در دولت قبلی هم از این موارد داشتیم خاطرنشان کرد: خاطرم هست بسیاری از سیاستمداران،سرویس‌های امنیتی و روسای نهادهای اطلاعاتی روی موضوع ربایش رئیس‌جمهور در عراق مورد هجمه وسیع طنز قرار گرفتند، این صحبت آقای ظریف هم از آن دست حرف‌ها است که گرا دادند، انگار 4 تا بچه دانش‌آموز هستند که با هم لج کرده‌اند!

محمودوند با بیان اینکه اصلاً این مدل صحبت‌ها در شان نظام جمهوری اسلامی نیست خاطرنشان کرد: کما اینکه من را یاد رئیس‌جمهوری انداخت که در عراق گفت آمریکایی‌ها می‌خواستند من را بدزدند و این دست صحبت کردن‌ها کار ناشایستی است.

وی تصریح کرد: گاهی مسئولان ما بدون اینکه فکر کنند یک مطلبی را بر زبان جاری می‌کنند علیرغم اینکه آقای ظریف واقعاً در حوزه دیپلماسی فرد کاردان و کارشناسی است قطعاً‌ نباید این حرف را می‌زد، جا دارد از او گِله کنم اگر واقعاً‌ موضوعی است باید ما را در جریان می‌گذاشتید البته که من اعتقاد دارم اصلاً امکان ندارد زیرا اصلاً‌ دسترسی نبوده و فقط شما (وزیر امور خارجه) آن هم با مجوز امنیتی اجازه داشتید با نفراتی در کشور آمریکا ارتباط داشته باشید که خودتان هم متاسفانه آمدید گفتید که نباید می‌گفتید.

محمودوند با بیان اینکه اگر بین مسئولان جمهوری اسلامی کسی ارتباط دارد و گزارش به خارج داده، ما هم به عنوان نمایندگان ملت باید بدانیم خاطرنشان کرد: حداقل بیایید توضیح بدهید که موضوع آن چه بوده و این فرد که بوده است؟ این حرف واقعاً‌ بچگانه است! آن هم اکنون که ما در شرایط حساس و سرنوشت‌ساز برای کشور و ملت هستیم، بحث برجام و آمدن بایدن، بحث رفتن ترامپ، این موضوعات را با چه هدفی این گفته است؟ یعنی این صحبت کدام مشکل جمهوری اسلامی را حل خواهد کرد؟

وی در پایان افزود: هر سه موضوع شکایتی که مطرح شد به قوه قضاییه ارسال شده است.

لازم به ذکر است محمد جواد ظریف اخیرا در گفت وگویی مدعی شده بود: بعضی دوستان می روند و به آمریکا «گرا» می دهند که با ما بهتر می توانید کار کنید. من کسی را متهم نمی کنم، ولی می دانم و خبرش را بهم می دهند که گفته اند اینها در قدرت نمی مانند و قدرت اینها چند روزه است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

https://www.dana.ir/1701235
ارسال نظر
نظرات