شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:46 منتشر شده در مورخ: 1399/11/06 شناسه خبر: 1701343
نماینده ولی فقیه در استان یزد:

تامین خوراک دام در کشور نیازمند عزم جهادی است/ واردات خوراک دام برای کشور ما زیبنده نیست

تامین خوراک دام در کشور نیازمند عزم جهادی است/ واردات خوراک دام برای کشور ما زیبنده نیست
آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان اینکه برای کشور ما با ظرفیت‌های بسیار ناپسند است که ذرت، جو و سویا را وارد کنیم، گفت: تامین خوراک دام در کشور نیازمند عزم جدی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: غذای حلال زمینه رشد معنوی انسان را فراهم می کند و البته دامنه گسترده ای دارد و در امور اجتماعی نیز بسیار موثر است زیرا سلامت محیط، زیست و انسان و جامعه را نیز در بر می گیرد.

وی با اشاره به خاطره‌ای از امام خمینی(ره) در پاریس افزود: امام غذایی را که از گوشت گوسفندی که بدون طی روال قانونی ذبح شده بود، رد کردند و این نشان از پای‌بندی ایشان به غذای حلال از جمیع جهات داشت.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه قیمت گوشت، مرغ، شیر، تخم مرغ و بسیاری دیگر از فرآورده های دامی در کشور ما به خوراک دام وابسته است و مدام گران می شود، عنوان کرد: برای کشور ما پسندیده نیست که وابسته به واردات ذرت، جو و سویا به عنوان خوراک دام باشیم.

ناصری بیان کرد: در کشور ما ظرفیت بسیاری برای تولید این محصولات و قطع وابستگی به خارج از کشور وجود دارد و مسئولان امر باید با یک حرکت جهادی، این اقدام را در همه استانها آغاز کنند و شرایطی فراهم آورند که هر استان حداقل بتواند نیاز خود را تامین می کند.

وی با اشاره به اینکه گفته می شود تولید خوراک دام مورد نیاز کشور نیازمند اراضی وسیعی است، افزود: این اراضی در همه نقاط کشور وجود دارد و باید شناسایی، آماده سازی و کشت شود.

امام جمعه یزد تاکید کرد: در اغلب استانهای کشور این ظرفیت وجود دارد و اگر تقسیم بندی و برنامه ریزی بین استانها انجام شود، ظرف دو سه سال آینده شاهد اتفاقات خوبی در زمینه تامین خوراک دام و قطع وابستگی در این زمینه خواهیم بود.

ناصری با تاکید بر اینکه در این زمینه کوتاهی شده است، تصریح کرد: البته دلالان نیز در این زمینه اثرگذار بوده اند و با توجه به اینکه پورسانت دریافت می کنند، اجازه نمی دهند به خودکفایی برسیم.

وی عنوان کرد: از وزارت جهاد کشاورزی این توقع وجود دارد که استانها را بسیج کرده و با یک کار جهادی، زمینه خودکفایی در تولید خوراک دام را فراهم کنند تا هم ارز کشور برای این موارد مصرف نشود و هم مردم بتوانند فرآورده های دامی را با قیمت کمتری تهیه کنند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی نیز در این دیدار به بیان مسئولیت ها و رسالت‌های جهاد کشاورزی و شبکه دامپزشکی در کشور به ویژه در زمینه ذبح حلال پرداخت و گفت: این امر مهم نیازمند فرهنگ سازی است و روحانیون، پرچمداران فرهنگی این سازمان به شمار می روند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1701343
ارسال نظر
نظرات