شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:13 منتشر شده در مورخ: 1399/11/06 شناسه خبر: 1701352
انتقاد وزیر راه از فرسودگی بالای ناوگان مینی بوس؛

اسلامی: خجالت زده مردم هستیم

اسلامی: خجالت زده مردم هستیم
وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از فرسودگی بالای ناوگان مینی بوس بین شهری و اشاره به کاهلی در تولید اتوبوس، گفت: خجالت زده مردم در بخش مینی بوس هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد اسلامی در آیین تحویل خودروهای نو ناوگان سواری کرایه بین شهری کشور اظهار کرد:امروز این وعده محقق شد و مراسم طرح نوسازی حمل و نقل جاده ای کشور برگزار شد.برای ما هم خودرو مهم است که بایستی الزامات کیفی و ایمنی را برخوردار باشد و هم زیر ساخت راه‌ها بایداستاندارد و ایمن باشد که مردم و وسایل حمل و نقل سفرهای ایمنی و کیفیت را داشته باشند.

وی ادامه داد: با وجود گرفتاری ها و مسائل مختلف د ر این سال‌ها تمام سعی ما این بوده که با استفاده حداکثری از فرصت ها و منابع نسبت به بهسازی و توسعه زیرساخت ها و ناوگان اقدامات لازم را انجام دهیم. تا پایان دولت دوازدهم طول خطوط ریلی کشور حداقل ۵۰ درصد افزایش یابد و یک رکورد است که در یک دوره اتفاق می افتد.
 
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در بخش آزادراهی حداقل ۵۰ درصد افزایش می یابد در حوزه بزرگراه ها از ۱۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر در ابتدای دولت تا پایان دولت دوازدهم  به ۲۲ هزار کیلومتر خواهیم رسید که یک تحول بزرگ طرح احداث بزرگراهی است.
 
اسلامی در ادامه به وضعیت حمل و نقل جاده ای مسافری اشاره کرد و افزود: عمر متوسط ناوگان سواری کرایه بین شهری ۱۱ سال و عمر فرسودگی این ناوگان ۱۰ سال است. یعنی جوانترین ناوگان حمل و نقل مسافری جاده ای در کشور داریم.امسال ۷۰۰ دستگاه تا پایان سال نوسازی می‌شود و تا پایان دولت دوازدهم ۳ هزار دستگاه نوسازی می شود.
 
وی با بیان این که ۷۰ درصد مبلغ مورد نیاز برای تامین خودرو از طریق تسهیلات بانکی تامین می‌کند، یادآور شد: مردم در دوران کرونا  از  سواری‌های کرایه بین شهری بیشتر استفاده کرده‌اند حمل و نقل جاده ای مسافری سالانه حدود ۲۸ میلیون نفر را جابه‌جا می‌کند که نشان می‌دهد کیفیت رانندگان و ناوگان بالاست امیدواریم بتوانیم خودروهای با کیفیت تر و رفاه بیشتر راننده و سرنشین را با همت خودروسازان داخلی فراهم کنیم.
 
وی با اشاره به این که مردم  در بخش مینی بوس بین شهری نمی توانند از خودروهای خوب استفاده کنند، اظهار کرد: در این بخش خجالت زده مردم هستیم. در نوسازی اتوبوس برنامه ها به تاخیر افتاده است و به سن فرسودگی نزدیک شدیم که قابل قبول نیست و امیدواریم کارخانجات تولیدکننده اتوبوس بین شهری احتمال احتمال متفاوتی را در این زمینه از خود نشان دهند.
 
 
نوسازی ۴۵۰ دستگاه ناوگان سواری کرایه
 
امروز و با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آئین تحویل خودروهای طرح نوسازی ناوگان سواری کرایه بین‌شهری برگزار شد. در حال حاضر ۲۸ هزار دستگاه ناوگان سواری کرایه با عمر متوسط ۱۱ سال فعال است که ۱۷ هزار دستگاه آن فرسوده (بالای ۱۰ سال) است.
 
این ۲۸ هزار و ۸۰ دستگاه سواری کرایه سالانه ۲۸ میلیون و ۸۴۶ هزار مسافر در سطح کشور جابه‌جا می‌کنند و ۵۱ درصد کل سفرهای عمومی برون‌شهری را به خود اختصاص داده است. در شهریور امسال طی تفاهم با خودروسازان داخلی نوسازی ناوگان سواری کرایه آغاز شد، در این راستا ۳ هزار دستگاه سواری کرایه فرسوده امسال و سال ۱۴۰۰ نوسازی می‌شود.
 
در دوره زمانی ۱۵ دی تا ۱۵ بهمن ۴۵۰ دستگاه سواری کرایه تحویل متقاضیان می‌شود و تا پایان سال نوسازی هزار دستگاه  ناوگان فرسوده محقق خواهد شد. با توجه به افزایش شدید قیمت خودرو در دو سال گذشته سازمان راهداری ۷۰ درصد قیمت این خودروها را تسهیلات ۴ درصدی با مدت زمان بازگشت ۵ ساله پرداخت می‌کند و اعطای تسهیلات از منابع داخلی سازمان راهداری است.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1701352
ارسال نظر
نظرات