شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:00 منتشر شده در مورخ: 1399/11/06 شناسه خبر: 1701353
با رشد ۱۲۴۸ واحدی؛

بورس سبز پوش شد/ تغییر مالکیت ۱۳ میلیارد سهم در بازار سهام

بورس سبز پوش شد/ تغییر مالکیت ۱۳ میلیارد سهم در بازار سهام
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز میانی هفته با تغییر جهت از منفی به مثبت، رشد بی رقم ۱۲۴۸ واحدی داشت و به ارتفاع یک میلیون و ۲۳۵ هزار وحد رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سرمایه، معاملات امروز خود را با منفی و فشار فروش ناشی از روز گذشته آغاز کرد و شاخص کل بورس که از ابتدای شروع معاملات روز جاری بازار منفی بود به کمک نماد‌های شاخص ساز از منفی به مثبت تغییر جهت داد البته شاخص هم‌وزن و فرابورس قرمزو پوش بودند.

بازار سرمایه پس از رشد دو روزه با افزایش نسبی عرضه‌ها و رفتار هیجانی مواجه شد و اکثر نمادها بدون توجه به وضعیت بنیادی در فاز فروش بودند؛ هر چند شاخص سازها با افزایش تقاضا، مثبت شده و شاخص کل را سبز پوش کردند؛ هر چند این رشد کم‌رمق بود زیرا در نقشه بازار تعداد قرمزها بیشتر از سبزها بود.
 
معامله گران امروز در بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از یک میلیون و ۷۴۵ هزار معامله انجام دادند که مالکیت بیش از ۱۲ میلیارد و ۹۹۴ میلیون سهم و اوراق مالی دست به دست شد. 
 
ارزش معاملات هم به حدود ۲۱ هزار و ۴۵۱ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام حدود ۱۱ هزار و ۴۶۱ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها بیش از ۶۰۲ میلیارد تومان پول از بازار سهادم خارج کردند.
 
شاخص کل بورس تهران در جران معاملات امروز با ۱۲۴۸ واحد رشد به ارتفاع یک میلیون و ۲۳۵ هزار و ۸۰۵ واحد رسید اما شاخص هم‌وزن با ۵۱۴۵ واحد منفی به رقم ۴۲۳ هزار و ۴۲۷ واحد را ثبت کرد.
 
معامله گران در بورس تهران بیش از ۱۰ میلیارد و ۵۵۹ میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب یک میلیون و ۱۷۶ هزار نوبت و به ارزش ۱۰ هزار و ۴۴۵ میلیارد تومان معامله کردند.
 
نمادهای سرمایه گذاری تامین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری‌غدیر(هلدینگ‌)، گروه مپنا، پالایش نفت اصفهان، توسعه ‌معادن‌وفلزات‌ و پالایش نفت بندرعباس در مثبت شدن شاخص بیشترین نقش را داشتند.
 
 
شاخص فرابورس ایران در روز جاری با ۹۵ واحد منفی به عدد ۱۸ هزار و ۲۰۲ واحد رسید.
 
معامله گران در فرابورس بیش از ۲ میلیارد و ۴۳۵ میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب ۵۶۹ هزار معامله و به ارزش ۱۱ هزار میلیارد تومان دادوستد کردند.
 
نمادهای پلیمر آریا ساسول، ذوب آهن اصفهان و پتروشیمی زاگرس بیشترین اثر را در افت شاخص داشتند و در مقابل پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهرزمین، صنعتی مینو و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1701353
ارسال نظر
نظرات