شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 16:04 منتشر شده در مورخ: 1399/11/06 شناسه خبر: 1701437
جانشین فرماندهی انتظامی مازندران خبر داد؛

افزایش ۱۰۰ درصدی کشف جرائم سایبری در مازندران

افزایش ۱۰۰ درصدی کشف جرائم سایبری در مازندران
موسی حسینی گفت: در حوزه جرائم سایبری از بدو تاسیس پلیس فتا شاهد کاهش ۱۲ درصدی در تشکیل پرونده و افزایش ۱۰۲ درصدی کشف جرائم سایبری در مازندران هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، سید موسی حسینی عصر امروز در آئین تکریم و معارفه فرمانده سابق و معارفه فرمانده جدید انتظامی شهرستان نور، اظهار کرد: از وظایف اصلی نیروی انتظامی حفظ نظم و تامین امنیت در جامعه است، همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند: «اگر امنیت سه رکن داشته باشد، مهمترین رکن نیروی انتظامی است» اما تولید امنیت یک کار جمعی است، همه در آن سهم و نقش دارند و باید کمک کنند.

وی مشارکت در تولید امنیت را ضروری دانست و افزود: از اقدامات نیروی انتظامی، سیستمی کردن منیت است که با مشارکت مردم اتفاق می‌افتد.

جانشین فرماندهی انتظامی مازندران با اشاره به برخورد جدی با اراذل و اوباش، تصریح کرد: با تشکیل قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش و برخورد جدی با آنان در سطح استان،اکنون شاهد کاهش 65 درصدی جرائم خشن در سطح استان مازندران هستیم.

این مسوول یکی از وظایف نیروی انتظامی را مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد و افزود: نیروی انتظامی تا کنون سه هزار و 700 شهید در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرد و کشفیات زیادی داشت اگر چه مردم از کشف مواد مخدر خوشحال می‌شوند اما از دیدن معتادان و خرده فروشان در سطح شهر نگران هستند و انتظار دارند با قاچاقچیان برخورد شود که در همین راستا مبارزه با خرده فروشان و قاچاقچیان در سطح استان در دستور جدی قرار گرفت و با اجرای طرح‌های مختلف از جمله طرح فاتح در کشف مواد مخدر و مقابله با عوامل توزیع 28 درصد افزایش داشتیم.

حسینی با بیان کاهش 28 درصدی تصادفات جاده‌ای و کاهش 14 درصدی تلفات، گفت: در حوزه جرائم سایبری از بدو تاسیس پلیس فتا شاهد کاهش 12 درصدی در تشکیل پرونده و افزایش 102 درصدی کشف جرائم سایبری هستیم.

حجت الاسلام رحمت الله حاجی‌زاده امام جمعه چمستان نیز در این آئین با اشاره به آیات قرآن و لزوم تامین امنیت، وسط میدان بودن را ضروری دانست و افزود: نیروی انتظامی یعنی امنیت، برای امنیت انسان مومن و انقلابی مانند حاج قاسم نیاز داریم، برخی‌ها مومن هستند اما انقلابی نیستند زیرا انقلابی بودن یعنی وسط میدان بودند.

فرماندار شهرستان نور نیز شخصیت برجسته شهید سلیمانی را در همه حوزه‌های اجرایی، امنیت، انتظامی و ... الگو دانست و افزود: باید همه اجزای جامعه را دید، به مردم اطمینان خاطر داد، نیاز جدی امروز جامعه ما امنیت است که باید به مانند شهید سلیمانی به نمایش بگذاریم.

علی شادمان رضایت عمومی مردم را اصل دانست و گفت: مردم حق دارند که همدلی، همراهی و نگاه مثبت را در بین مسوولان ببینند که در این صورت احساس امنیت می‌کنند.

فرمانده جدید انتظامی شهرستان نور نیز پس از دریافت حکم اظهار کرد: پلیس حکومت محور به پلیس جامعه محور تبدیل شد و اعتماد مردم به نیروی انتظامی موجب افزایش امنیت شده است.

علی دادش‌تبار با بیان اینکه هم پوشانی دستگاه‌ها به امنیت بیشتر کمک می‌کند، گفت: نیروی انتظامی با عطوفت و مهربانی در کنار مردم انجام وظیفه می‌کند و با کمک سایر دستگاه‌ها به دنبال افزایش امنیت در جامعه است.

در این مراسم از محمد زمان شالیکار فرمانده سابق تقدیر و علی دادش‌تبار به عنوان فرمانده جدید انتظامی شهرستان معارفه شد؛ شالیکار چند روز قبل به عنوان فرمانده جدید انتظامی شهرستان بابل معارفه شده است.انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1701437
ارسال نظر
نظرات