شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:59 منتشر شده در مورخ: 1399/11/07 شناسه خبر: 1701647
واکنش عامری به شایعه پرداخت حقوق‌های نجومی در شهرداری:

لازم نیست حقوق و پرداختی به شهرداری و معاونین شهرداری را بررسی کنیم

لازم نیست حقوق و پرداختی به شهرداری و معاونین شهرداری را بررسی کنیم
عامری با اشاره به مطلب منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر حقوق نجومی شهردار یزد و معاونینش گفت: ما قانونا لازم نیست حقوق و پرداختی به شهرداری و معاونین شهرداری را بررسی کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ونوس عامری در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به مطلب منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر حقوق نجومی شهردار و معاونین شهرداری یزد گفت: برای سال جاری و سال‌های 97 و 98 چنین گزارشی نداشتیم و گزارش پرداخت های خارج از لیست که در گزارش حسابرس نوشته شده بوده مربوط به سال 95 و 96 است که قبلا اعلام شده بود، برای سال جاری و سال 98 هنوز گزارشی در این خصوص نیامده است.

وی ادامه داد: ما قانونا لازم نیست حقوق و پرداختی به به شهرداری و معاونین شهرداری را بررسی کنیم بلکه گزارش حسابرس در این خصوص را بررسی می کنیم، حسابرس ابتدا حقوق‌ها را با آئین‌های مالی و حقوق قانون کار مطابقت می‌دهد و اگر موردی خلاف قانون وجود داشت به ما گزارش می‌دهد.

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر یزد در خصوص لایحه بودجه سال 1400 نیز گفت: لایحه بودجه سال آینده هنوز به شورای شهر ارائه نشده است، با این حال جلسات بررسی و آماده سازی لایحه بودجه در شهرداری در حال برگزاری است و طبق قانون شهرداری یزد تا آخر بهمن ماه فرصت دارد لایحه بودجه شهرداری را به شورا ارائه کند و شورا هم باید یک ماه بررسی کند و تا آخر اسفندماه آن را مصوب کند.

عامری ادامه داد: تعرفه خدمات و عوارض شهرداری که برای سال آینده در نظر گرفته شده برای شورای شهر فرستاده شده و هم اکنون هر جلسه در حال بررسی این موارد هستیم تا به موقع بتوانیم منتشر کنیم.

وی افزود: شهرداری درخواست افزایش زیادی برای تعرفه خدمات و عوارض شهری داشته است اما شورا با افزایش زیاد تعرفه‌ها مخالفت کرده و تا جایی که امکان داشت میزان افزایش تعرفه و عوارض را کاهش داده و در تعرفه‌هایی که مورد بررسی قرار گرفته تنها با افزایش 10 تا 15 درصدی عوارض موافقت کرده است مخصوصا برای بخش‌هایی که مربوط به اقشار و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا است با افزایش عوارض موافقت نشده یا با درصد پایین افزایش آن موافقت شده است البته هنوز بررسی عوارض تمام نشده است.

عامری در خصوص تحقق بودجه سال جاری گفت: طبق گزارش‌هایی که تاکنون داشتیم بودجه معمولا در نیمه دوم سال هم در مورد درآمدها و هم مصارف تحقق بهتری دارد و چون شتاب تحقق بودجه در این زمان سال بیشتر است تا سال به پایان نرسد نمی‌توانیم بگوییم تحقق بودجه در چه وضعیتی است با این حال طبق گزارشی که داشتیم تا 8 ماه اول سال نزدیک به 50 درصد بودجه محقق شده بود و امید داریم تا پایان سال تمام آن تحقق یابد.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1701647
ارسال نظر
نظرات