شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:25 منتشر شده در مورخ: 1399/11/07 شناسه خبر: 1701710
با افت ۲۰۹۴۸ واحدی شاخص کل؛

بورس باز هم قرمز پوش شد/ خروج بیش از ۱۰۸۲ میلیارد تومان از بازار سهام تویط حقیقی‌ها

بورس باز هم قرمز پوش شد/ خروج بیش از ۱۰۸۲ میلیارد تومان از بازار سهام تویط حقیقی‌ها
شاخص بورس تهران در پایان معاملات امروز با ۲۰ هزار واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۲۱۴ هزار واحد ایستاد و حقیقی‌ها بیش از ۱۰۸۲ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سهام این روزها وضعیت مبهم و سرگردانی را سپری می‌کند و شاهد ادامه بحران پس از رشدی مقطعی است که باعث ترس و ناامیدی در سرمایه گذاران و مردم شده است.
 
بازار سرمایه روز گذشته شاهد رشد قیمت‌ها بخصوص از محدوده های منفی بود و امروز نیز با توجه به کاهش عرضه و افزایش تقاضا نسبت به روز گذشته روند مثبتی را آغاز کرد اما در همان ساعت نخست باز هم با فشار فروش مواجه شد و اکثر نمادها دارای صف فروش شدند و نقشه بازار با اندازه یکسان قرمز رنگ و شاخص کل هم با افت بیش از ۲۰ هزار واحد مواجه شد.
 
معامله گران امروز در بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از یک میلیون و ۶۳۹ هزار معامله انجام دادند که حاصل آن تغییر مالکیت ۱۰ میلیارد و ۷۱۲ میلیون سهم و اوراق مالی بود.
 
ارزش معاملات بازار سرمایه به بیش از ۱۵ هزار و ۴۷۴ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام هم به ۱۰ هزار و ۹۱ میلیارد تومان رسید و حقیقی‌ها بیش از ۱۰۸۲ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.
 
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سهام با ۲۰ هزار و ۹۴۸ واحد کاهش به ارتفاع یک میلیون و ۲۱۴ هزار و ۸۳۳ واحد رسید و شاخص هم وزن هم با ۵۵۶۴ واحد منفی عدد ۴۲۶ هزار و ۸۶۵ واحد را ثبت کرد.
 
معامله گران در بورس بیش از ۸ میلیارد و ۹۳۶ میلیون سهم و اوراق مالی را در یک میلیون و ۲۲۹ نوبت و به ارزش ۱۰ هزار و ۷۷۸ میلیارد تومان را معامله کردند.
 
نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، مخابرات ایران، معدنی و صنعتی گل گهر و گسترش نفت و گاز پارسیان بیشترین نقش را در کاهش شاخص داشتند.
 
 
شاخص فرابورس هم مانند روزهای گذشته منفی بود و با افت ۳۰۴ واحد به عدد ۱۷ هزار و ۸۹۷ واحد قرار گرفت.
 
معامله گران امروز در فرابورس بیش از یک میلیارد و ۷۷۶ میلیون سهم و اوراق مالی را با انجام بیش از ۴۱۰ هزار معامله دادوستد کردند که ارزش آن به بیش از ۴۶۹۶ میلیارد تومان رسید.
 
نمادهای پلیمر آریا ساسول، سرمایه گذاری صبا تامین، ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی مارون، فولاد هرمزگان جنوب و پتروشیمی تندگویان با بیشترین اثر منفی در افت شاخص بیشتر فرابورس نقش داشتند.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1701710
ارسال نظر
نظرات