شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:38 منتشر شده در مورخ: 1399/11/07 شناسه خبر: 1701714
نماینده ولی‌فقیه در استان یزد:

خاطرات خانواده های شهدا و ایثارگران ثبت و ضبط شود

خاطرات خانواده های شهدا و ایثارگران ثبت و ضبط شود
آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، گفت: خاطرات خانواده های شهدا و ایثارگران ثبت و ضبط شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری در سفر به شهرستان اردکان با مادر شهید میرزا مهدی علی‌محمدی اردکانی که خود از زنان جانباز استان به شمار می رود، دیدار و گفتگو کرد.

امام جمعه یزد در این دیدار به بیان خاطراتی از رزمندگان در عملیات والفجر مقدماتی پرداخت و اظهار داشت: روحیه ایثارگری، شهادت طلبی و عشق به خدا در بین رزمندگان موج می‌زد و حالتی از عرفان در آنها وجود داشت که نظیر آن را نمی‌توان یافت.

ناصری با اشاره به اینکه خاطرات شهدا و ایثارگران و خانواده های آنها بسیار ارزشمند و مروج فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: نباید از این موضوع غفلت شود و باید به ثبت و ضبط خاطرات خانواده های شهدا، رزمندگان، آزادگان و جانبازان پرداخته شود.

وی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس با حضور در یکی از عملیات‌ها، شرایط تصویربرداری و عکسبرداری و ثبت خاطرات رزمندگان و مصاحبه با آنها را فراهم کردیم که شاید این تصاویر و نوشته ها، از معدود مستنداتی است که از دوران دفاع مقدس باقی مانده است.

امام جمعه یزد همچنین با اشاره به اینکه مادر شهید علی‌محمدی اردکان، خود نیز در سفر به عتبات عالیات در یک عملیات تروریستی به درجه جانبازی نائل آمده است، افزود: اینکه ایشان مادر شهید، مادر آزاده و مادر جانباز است و خود نیز جانباز عملیات تروریستی در جریان سفر به عتبات عالیات است، افتخاری بزرگ به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه این مادر شهید، همسر خود را در جوانی از دست داد و به تنهایی فرزندان خود را پرورش داد، عنوان کرد: تربیت دینی و اخلاقی بسیار خوب فرزندان، چنین افتخاراتی را برای ایشان رقم زد.

گفتنی است؛ شهید میرزا مهدی علی‌محمدی اردکانی در ۲۰ دی‌ماه ۱۳۶۵ در منطقه شلمچه و در عملیات کربلای پنج به شهادت رسید و برادر دیگر وی نیز در سال 61 به اسارت دشمن درآمد و مادر این شهید والامقام، در سال ۱۳۸۵ و در جریان سفر به عتبات عالیات در عملیات تروریستی به درجه جانبازی نائل آمد.

استان یزد 26 زن شهید و 22 جانباز زن تقدیم انقلاب اسلامی کرده که در هفته جاری در مراسمی در قالب دومین کنگره ملی 4 هزار شهید استان یزد، یادواره آنها برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1701714
ارسال نظر
نظرات