شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:20 منتشر شده در مورخ: 1399/11/07 شناسه خبر: 1701725
استاندار قزوین:

آزادراه چرمشهر به آبیک بزودی افتتاح می‌شود/ دشت ‌قزوین یک ظرفیت بزرگ گردشگری است

آزادراه چرمشهر به آبیک بزودی افتتاح می‌شود/ دشت ‌قزوین یک ظرفیت بزرگ گردشگری است
هدایت الله جمالی پور گفت: دشت قزوین همواره مورد توجه مسئولان عالی رتبه کشور بوده و به عنوان یک ظرفیت بزرگ برای گردشگری مطرح شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح‌قزوین؛ هدایت الله جمالی پور روز ظهر امروز (سه شنبه) در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: قزوین یک استان تاریخی، اقتصادی، صنعتی و تاریخی است و هفت هزار سال سابقه شهرنشینی و سکونت دارد و یک دوره هم پایتخت ایران بوده است.

وی با بیان اینکه بزرگان بی شماری در این استان پرورش یافته‌اند، افزود: در منطقه تاکستان با وجود اقوام تات که جزو ریشه‌های ایران باستان هستند تاریخ و فرهنگ دیرینه قزوین بیشتر نمایان می‌شود.

استاندار قزوین ادامه داد: این استان در حوزه میراثی و تاریخی دارای میراث‌های بی بدیلی است که می‌تواند از طریق حوزه گردشگری به اقتصاد کشور بسیار کمک کند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه دنیا به دنبال اقتصاد گردشگری است، میراث طبیعی قزوین می‌تواند یک ظرفیت بی بدیل برای اقتصاد استان و کشور باشد.

وجود اولین شهرصنعتی کشور در قزوین

این مقام مسئول گفت: دشت قزوین همواره مورد توجه مسئولان عالی رتبه کشور بوده و به عنوان یک ظرفیت بزرگ برای گردشگری مطرح شده است.

وی ادامه داد: در حوزه صنعتی نیز استان قزوین پیشرو است و اولین شهرصنعتی کشور با حضور صنایع مهمی در این استان بنا نهاده شد که متاسفانه برخی از آنها به دلایل سوءمدیریت با چالش مواجه شدند ولی رویش‌های دیگری در این شهر صنعتی رقم خورده که یکی از ظرفیت‌های بزرگ تولید این استان است.

استاندار قزوین اضافه کرد: این ظرفیت‌های صنعتی یک پتانسیل برای سازمان تامین اجتماعی نیز هستند چون تمامی نیروهای این مجموعه‌ها، تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار دارند.

قزوین در چهارراه ۱۱ استان قرار دارد

وی ادامه داد: این ظرفیت اقتصادی در خدمت سازمان تامین اجتماعی قرار دارد و قزوین برای این سازمان باید بسیار مهم باشد چون علاوه بر نیروهای تحت پوشش، بسیاری از واحدها زیر مجموعه شستا هستند و ظرفیت‌های اقتصادی خوب و عظیمی را در اختیار این سازمان قرار می‌دهند. 

این مقام مسئول با بیان اینکه می‌توانیم ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های لازم را برای سرمایه گذاری شستا در استان در اختیار آن قرار دهیم، افزود: استان قزوین در چهارراه ۱۱ استان قرار دارد و به زودی آزادراه چرمشهر به آبیک نیز افتتاح می‌شود که بهره برداری از رینگ ترددی جنوب به شرق و شمال غرب کشور را تسریع خواهد کرد و یک ظرفیت دیگر را به استان قزوین اضافه می‌کند و به جاذبه‌های سرمایه گذاری در این استان می‌افزاید.

وی در پایان گفت: باید از ظرفیت‌های درمان تأمین اجتماعی بیشتر بهره بگیریم و پوشش‌های درمانی این سازمان در حاشیه شهرهای قزوین افزایش یابد و جمعیت استان بهره بیشتری از این ظرفیت ببرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1701725
ارسال نظر
نظرات