شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:02 منتشر شده در مورخ: 1399/11/07 شناسه خبر: 1701757
رئیس اتاق اصناف استان یزد:

منع قانونی برای عضویت در اتحادیه‌های صنفی یزد وجود ندارد

منع قانونی برای عضویت در اتحادیه‌های صنفی یزد وجود ندارد
حسنی رئیس اتاق اصناف استان یزد اعلام کرد قانون منع عضویت اعضای با سابقه بیش از دو دوره شامل روسای اتحادیه صنفی یزد نمی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  علیرضا حسنی در گفتگو با خبرنگار  یزدرسا؛ در خصوص رأی دیوان عدالت اداری برای "ممنوعیت عضویت برخی اعضای با سابقه بیش از دو دوره متوالی عضویت در اتحادیه‌های صنفی" گفت: این قانون در استان یزد تاکنون به اجرا در نیامده است. زیرا افرادی که اکنون عضو هیئت مدیره اتحادیه‌ها هستند دوره دوم آنها هنوز به اتمام نرسیده و اگر مجلس قانون را تغییر ندهد بعد از اتمام دوره دوم این عزیزان برکنار می شوند.

رئیس اتاق اصناف استان یزد افزود: نامه ای برای اصلاح این طرح به مجلس ارسال شده و تمام اتحادیه های کشور نظرشان این است که تجربه در مدیریت یکی از رکن های اصلی است. کسانی که فعالیت می کنند صاحب تجربه هستند و باید جوان ها در کنار آنها تجربه کسب کنند.

وی ادامه داد: در هر دوره ای افراد قدیمی کنار می روند و چند نفر جدید جز هیئت مدیره می شوند که این ها باید کار را یاد بگیرند و از تجربیات قدیمی ها استفاده کرده تا به درستی بتوانند مدیریت کنند.

حسنی اظهار داشت: جوان ها و افراد با تجربه باید کنار هم کار کنند تا تجربه به نسل های بعد هم انتقال داده شود.

رئیس اتاق اصناف استان یزد افزود: این قانون از سال 92 به بعد اجرا شده و در حال حاضر 98 درصد از روسای اصناف شامل این قانون هستند و با اجرایی شدن این طرح بعد از اتمام دوره دوم تغییر کلی در اصناف کشور اتفاق خواهد افتاد. 

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1701757
ارسال نظر
نظرات