شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:59 منتشر شده در مورخ: 1399/11/07 شناسه خبر: 1701813
گارد ساحلی اندونزی اعلام کرد:

نفتکش توقیفی ایران در مسیر جزیره «باتام» اندونزی

نفتکش توقیفی ایران در مسیر جزیره «باتام» اندونزی
گارد ساحلی اندونزی اعلام کرد: نفتکش های ایرانی و پانامایی توقیف شده توسط مقامات اندونزیایی، در مسیر جزیره «باتام» هستند تا به منظور تحقیقات بیشتر در این جزیره لنگر بیاندازند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رویترز، سخنگوی گارد ساحلی اندونزی اعلام کرد نفتکش های ایرانی و پانامایی که توسط مقامات اندونزیایی به اتهام انتقال غیرقانونی نفت در آب های این کشور توقیف شدند، در مسیر جزیره «باتام» هستند تا به منظور تحقیقات بیشتر در این جزیره لنگر بیاندازند.

دو نفتکش غول پیکر ایران و چین، روز یک شنبه در آب های اندونزی در نزدیکی جزیره «کالیمانتان» توقیف شدند. نفتکش «ام تی هورس» به شرکت ملی نفت ایران تعلق دارند و نفتکش «ام تی فریا» توسط شرکت «شانگهای فیوچر شیپ مننجمنت»، اداره می شود. این دو نفتکش در مجموع ۶۱ خدمه دارند.
 
ویسنو پراماندیتا، سخنگوی گارد ساحلی اندونزی گفت: «این کشتی ها در حدود ساعت ۳ تا ۴ بعدازظهر به وقت محلی به جزیره باتام می رسند.»
 
وی افزود برخی از خدمه در نفتکش ها می مانند اما باقی در کشتی گارد ساحلی برای پاسخگویی در جریان تحقیقات بازداشت شده اند.
 
ویسنو توضیح داد دو کشتی در هنگام انتقال نفت از ام تی هورس به ام تی فریا توقیف شدند که یک لکه نفتی در اطراف کشتی دریافت کننده وجود داشت.
 
مقامات اندونزی می گویند که این دو نفتکش با نشان ندادن پرچم و خاموش کردن سیستم رهیابی اتومات هویت خود را پنهان کرده بودند و به تماس های رادیویی پاسخ ندادند.
 
سخنگوی گارد ساحلی اندونزی گفت این کشتی ها در جریان یک گشت عادی و منظم توقیف شدند.
 
به نوشته رویترز، ایران نفتکش ام تی هورس را سال گذشته برای انتقال ۲.۱ میلیون بشکه میعانات گازی ایران به ونزوئلا اعزام کرده بود.
 
انتهای پیام
 
منبع: فارس
 
https://www.dana.ir/1701813
ارسال نظر
نظرات