شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 16:12 منتشر شده در مورخ: 1399/11/07 شناسه خبر: 1701820
یک مقام شرکت ملی گاز:

علت خاموشی‌ها، افزایش مصرف برق است نه گاز

علت خاموشی‌ها، افزایش مصرف برق است نه گاز
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز گفت: علت قطعی برق در روزهای گذشته و آتی تنها به افزایش مصرف گاز در بخش خانگی برنمی‌گردد بلکه افزایش مصرف برق نیز نسبت به سال گذشته مزید بر علت شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا جولایی مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز با اشاره به افزایش مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری اظهار کرد: مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری در روزهای سرد امسال نسبت به سال گذشته از روزانه ۵۷۰ میلیون متر مکعب به ۶۱۵ میلیون متر مکعب رسید و ۴۵ میلیون متر مکعب افزایش یافت.

وی افزود: در چند روز گذشته مصرف گاز در بخش خانگی به دلیل سرد شدن هوا افزایش یافته است و رکورد مصرف ۶۶۰ میلیون متر مکعب در روز به ثبت رسید. ما به تعهدات‌مان در قبال گازرسانی به نیروگاه‌ها عمل کردیم و به صورت میانگین روزانه ۱۲۲ میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه‌ها تحویل داده‌ایم درحالیکه تعهد ما ۱۰۰ میلیون متر مکعب در روز بود.
 
جولایی گفت: در نتیجه علت قطعی برق در روزهای گذشته و آتی تنها به افزایش مصرف گاز در بخش خانگی برنمی‌گردد بلکه افزایش مصرف برق نیز نسبت به سال گذشته مزید بر علت شده است و باید در حوزه کنترل مصرف برق نیز اقداماتی صورت گیرد.
 
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز گفت: امروز میزان مصرف گاز در بخش خانگی به ۶۲۰ میلیون متر مکعب رسیده است. روز گذشته ما در پیک مصرف گاز بودیم و در بخش خانگی ۶۶۰ میلیون متر مکعب گاز به مصرف رسیده بود.
 
انتهای پیام
 
منبع: فارس
https://www.dana.ir/1701820
ارسال نظر
نظرات