شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 08:14 منتشر شده در مورخ: 1399/11/08 شناسه خبر: 1701905
کارشناس علوم سیاسی؛

قوه قضائیه با حکم مهدی جهانگیری پایه‌های فساد حلقه نیاوران را لرزاند/ گفتمان کابینه روحانی؛ رواج فقر برای عوام و قاچاق دلار برای خواص!

قوه قضائیه با حکم مهدی جهانگیری پایه‌های فساد حلقه نیاوران را لرزاند/ گفتمان کابینه روحانی؛ رواج فقر برای عوام و قاچاق دلار برای خواص!
حسن محبتی گفت: مفسدین نظام آنقدر نگرانند که دائما پیگیری می کنند که آیا نام آنها در پرونده های بعدی وجود دارد یا خیر، در واقع با حکم مهدی جهانگیری آلارم مبارزه با فساد زده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یک دکتری علوم سیاسی درباره حکم برادر اسحاق جهانگیری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تیتریک، گفت: خبری که امروز سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد علی رغم مسرت بخش بودن آن، تاسف بار بود زیرا نشان داد مجموعه ای در نظام که دستشان به قدرت، ثروت  و سیاست وصل است چه فساد بزرگی دارند.

حسن محبتی با اشاره به اینکه اگر این فساد در کشور دیگری انجام شده بود بمب خبری آن گوش رسانه های داخلی را به صدا در می آورد، افزود: متاسفانه فساد به قدری در دولت ما بارز و عیان شده است که مردم آن را عادی می دانند، این موضوع جای نگرانی دارد و یک هشدار است.
 
وی مهدی جهانگیری را یک چهره ابر اقتصادی دانست و اظهار داشت: وی در افتتاحیه بسیاری از پروژه های بزرگ کشور به عنوان مدیرعامل شرکت می کرد، بردار اسحاق جهانگیری مفسد کلان قاچاق ارز بود و در نهایت به دو سال حبس، رد مال و شلاق محکوم شد که البته به جزای نقدی مبدل می شود.
 
محبتی تصریح کرد: پیام حکم بردار معاون اول رئیس جمهور این است که فساد نهادینه شده و امروز ضرورت مبارزه با فساد بسیار بیشتر از سال های گذشته خواهد بود، همچنین بزرگترین رسالت توسط رئیس قوه قضائیه در مقطع کنونی برای حفظ انقلاب اسلامی مبارزه با فساد است.
 
وی با اشاره به اینکه حجت الاسلام رئیسی در جایگاه ریاست قوه قضائیه می تواند بهترین پشتوانه برای مقام معظم رهبری باشد، گفت: مردم بعضا اعلام می کردند چرا گفته می شود فساد وجود دارد اما با ان مبارزه نمی شود اما امروز اقدامات حیاتی آیت الله رئیسی زبانزد عام و خاص است.
 
محبتی افزود: مفسدین نظام آنقدر نگرانند که مدام پیگیری می کنند که آیا نام آنها در پرونده های بعدی وجود دارد یا خیر، با حکم مهدی جهانگیری آلارم مبارزه با فساد زده شد و پیام خوبی برای مردم داشت مبنی بر اینکه ممکن است برادر روحانی و منصوبین وی سارق و اختلاسگر باشند اما در نهایت به دام قانون خواهند افتاد.
 
وی با اشاره به اینکه فساد در زمان آقای روحانی دولت گیر شده است، اظهار داشت: اگر به کابینه وی در دو دوره نگاه کنیم فسادهای بزرگی را خواهیم دید، برادر رئیس جمهور، مسئول هلال احمر، برادر جهانگیری، سیف بانک مرکزی، برادرزاده عراقچی، دختر نعمت زاده با قاچاق لباس و ... مصداق بارز آن است.
 
محبتی تصریح کرد: اسحاق جهانگیری در مناظرات مفتضح انتخابات در سال ۹۷، رفتار زشتی داشت و به جای آنجه فساد دختر وزیر آموزش و پرورش را محکوم کند با دفاع از وی اعلام کرد در قالب اشتغال قدم برداشته است. سوءاستفاده ای که معاون اول رئیس جمهور از سمت خود در تاریخ خواهد ماند.
 
وی با اشاره به اینکه دولت روحانی (حلقه نیاوران) فسادزا و مسئولیت حجت الاسلام رئیسی فسادستیزی است، گفت: رئیس جمهور بعضا در برابر این حجم فساد یا سکوت کرد یا بعضا به تهدید روی آورد مبنی بر اینکه اگر دست روی برادرم بگذارید انتخابات را برگزار نمی کنم.
 
محبتی افزود: حجت الاسلام رئیسی اولین گام مبارزه با فساد خود را در داخل قوه قضائیه برداشت و با طبری برخورد کرد، رئیس قوه قضائیه در مبارزه با فساد دست به انقلاب بزرگی زد و حرکت ایشان ماندگار خواهد بود هر چند رفتار حسن روحانی هم  از ذهن مردم پاک نمی شود.
 
وی اظهار داشت: حسن روحانی رئیس جمهور مردمی نیست و به درد پابرهنگان نمی خورد، وی رئیس جمهور طبقه ای خاص اعم از مهدی جهانگیری، دخترنعمت زاده و خواص است، گفتمان دولت حسن روحانی ترویج فقر را به دنبال داشت، مردم می دانند آنچه امروز وی به زبان می آورد از جمله مبارزه با فساد کاملا برعکس خواهد بود.
 
محبتی تصریح کرد: تعداد فسادها، متخلفین بزرگ اقتصادی و رابطه مفسدین با فساد به گونه ای است که کار حجت الاسلام رئیسی را سخت می کند، اگر چه رئیس قوه قضائیه بسیار مقاوم است، البته باید منتظر محکومیت آقایان دیگر هم باشیم و امیدواریم حجت الاسلام رئیسی شعبه ای را به بررسی اموال وزیران و منصوبین وزاری یازدهم و دوازدهم اختصاص دهد.
 
وی گفت: انتظار داریم افراد متخلفی که در لباس نظام خود را نشان داده و همانند مهدی جهانگیری و حسین فریدون مسئولیت هایی داشتند در دولت بعدی تکرار نشوند و دولت جوان انقلابی افراد پاکدستی را در کابینه خود استفاده کند.
 
محبتی افزود: برادر جهانگیری متهم بزرگ اقتصاد ارزی یا به نوعی قاچاقچی دلار است، همان دلار ۴۲۰۰ تومانی که ضررهای فراوانی را به نام آن به کشور وارد کردند و شکر، نهاده های دامی، دارو ... را در بازار آزاد به فروش می رساندند، در نتیجه قوه قضائیه باید به جای رد مال به دنبال سودی باشد که طی این سالها از قاچاق ارز به دست آمده است.
 
وی اظهار داشت: محکومینی چون مهدی جهانگیری دو سال زندان می روند و پس از آزادی با یک پول هنگفت زندگی می کنند، اصل پول را برمی گردانند اما سود آن کجاست، به نظر می رسد آقایان ابایی از رفتن به زندان ندارند همانگونه که حسین فریدون در هتل زندانی شده است.
 
محبتی با اشاره به اینکه امیدواریم مسیر محکومیت مفسدین به مردم نشان داده شود، تصریح کرد: مفسدان دولت روحانی استفاده ابزاری از قدرت برای رسیدن به ثروت داشتند، لذا این افراد با بازگشت به جامعه می توانند سیاسیون سالم را فاسد کنند.
 
وی گفت: سخن جهانگیری مبنی بر اینکه روسیاهی به منتقدان می ماند، تهدیدی علیه قوه قضائیه بود که اگر حکم برادرش افشا  شود دست به اقداماتی خواهد زد اما خوشبختانه گوش حجت الاسلام رئیسی از این حرفها پر است، البته باید سوال کرد کدام منتقد؟ امروز تمام مردم منتقد دولت هستند، آقایان یک نفر از اشخاص مورد وثوق نظام را معرفی کنند که موافق دولت است!.
 
دکتری علوم سیاسی  در خاتمه خاطر نشان داشت: اتفاقا امروز همه از دولت روحانی برائت جسته و هر کسی که به این دولت رای داده است می گوید رحم اجاره ای بود و جناح نازایی که متوسل به رحم اجاره ای می شود می تواند بسیار خطرناک باشد.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1701905
ارسال نظر
نظرات