شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 08:16 منتشر شده در مورخ: 1399/11/08 شناسه خبر: 1701906
در گفتگو با سرپرست معاونت بازرگانی صمت البرز؛

نبود حلب برای بسته‌بندی روغن جامد تکذیب شد/ توزیع روغن از طریق شبکه مویرگی پخش در البرز

نبود حلب برای بسته‌بندی روغن جامد تکذیب شد/ توزیع روغن از طریق شبکه مویرگی پخش در البرز
محسن بوستانی فر گفت: تولیدکنندگان روغن قرار شد بررسی های لازم را داشته باشند و از ظرفیت بسته بندی پت هم استفاده کنند اما این به معنای آن نیست که حلب نداریم یا مشکلی در تولید آن وجود دارد، تیتر ایسنا صرفا بر اساس برداشت خبرنگار بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، طی روزهای اخیر خبرگزاری ایسنا در تیتری به نقل از سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت البرز اعلام کرده بود؛ حلب برای بسته‌‎‌ بندی روغن جامد نداریم!.

شائبه ای که برای رسانه ها و مردم ایجاد شد مبنی بر اینکه آیا ما توانایی ساخت حلب روغن نداریم، خبرنگار تیتریک را بر آن داشت تا با این مسئول گفتگویی داشته باشد، محسن بوستانی فر در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: تیتری که کار شده بود اشتباه است.
 
وی با اشاره به اینکه تیتر مذکور صرفا برداشت آن رسانه بود، افزود: صحبت های من درباره تامین و توزیع روغن در البرز بود، ما در داخل استان تولیدکننده روغن جامد نداریم و از طریق دیگر استان ها این کالا تهیه و توزیع می شود.
 
بوستانی فر با تاکید بر اینکه البرز بر خلاف روغن جامد ظرفیت تولید روغن مایع را دارد، اظهار داشت:واحدهای تولیدی خارج از استان  و انجمن تولیدکنندگان کشور طرحی را در نظر داشتند که بر اساس آن با توجه یه اینکه مزیت تولید پت در داخل داریم و میزان انبارش حلب بیشتر از پت هست و باعث ایجاد انگیزه در احتکار می شود به سمت تولید پت برویم تا توزیع مناسبی داشته باشیم.
 
وی تصریح کرد: تولیدکنندگان روغن قرار شد بررسی های لازم را داشته باشند و از ظرفیت بسته بندی پت هم استفاده کنند اما این به معنای آن نیست که حلب نداریم یا مشکلی در تولید آن وجود دارد، البته این طرح برای جایگزینی پت به جای حلب در حال بررسی است.
 
بوستانی فر در بخش دیگری گفت: برای عرضه روغن تمرکز فروش را فروشگاه های بزرگ به سمت سوپرمارکت ها و خواروبارفروشان هم گسترش می دهیم و از شبکه مویرگی پخش شرکت ها استفاده می کنیم تا توزیع اقلام در تمام استان به صورت متناسب انجام شود.
 
وی با اشاره به اینکه متاسفانه ایسنا برداشت خود را نوشته بود افزود: در حال حاضر کمبود روغن جامد و مایع در البرز نداریم، همچنین با توجه به اینکه سمت و سوی بهداشتی به سمت روغن های مایع است، مزیت های بهداشتی آن بیشتر بوده و حتی پزشکان توصیه می کنند بیشتر از روغن مایع استفاده شود، کارخانه ها هم بیشتر درصد تولید را به روغن مایع اخصاص می دهند. 
 
سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت البرز در خاتمه خاطرنشان  داشت: در مجموع تمرکز و برنامه ریزی در حوزه روغن مایع بیشتر از روغن جامد است.
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1701906
ارسال نظر
نظرات