شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 11:10 منتشر شده در مورخ: 1399/11/08 شناسه خبر: 1701952

قطعی برق کارخانجات گیلان؛ از توقف تولید تا بیکاری کارگران/ دست صنعتگران زیر گیوتین دولت است!

قطعی برق کارخانجات گیلان؛ از توقف تولید تا بیکاری کارگران/ دست صنعتگران زیر گیوتین دولت است!
خسارت‌های ناشی از قطع ناگهانی برق علاوه بر توقف تولید امنیت شغلی کارگران را نیز به خطر انداخته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، قطعی برق کارخانجات گیلان از طرفی نفس صنعتگران و تولیدکنندگان را گرفته و از طرفی دیگر داغی بر دل کارگران گیلانی است که با این خاموشی های وقت و بی وقت که منجر به توقف چرخه ی تولید اکثر کارخانه ها شده، نگران حقوق آخر ماه و عیدی آخر سال اند.

قطع برق کارخانجات تولید را عملا فلج کرده است

حسین شمسایی مدیرعامل شرکت فراوری و ساخت قطعات خودروی ایران در گفتگو با خبرنگار ۸دی با تاکید بر صدمات وارده به شرکت های تولیدی و صنعتی در اثر قطع برق اظهار کرد: یک روز از ۶صبح تا ۱۴ظهر، روز دیگر از ساعت ۱۴تا۲۲ و شبی دیگر مجددا برق را از ساعت ۲۲شب تا صبح قطع کردند.

وی با تاکید بر اینکه قطع برق تولید را عملا فلج کرده است بیان کرد: برق شاهرگ اصلی کارخانجات است و این قطعی در قرن ۲۱ توجیه پذیر نیست.

مدیرعامل شرکت ساخت ایران ادامه داد: در استان گیلان اشتغال در بخش صنعت چندان زیاد نیست و این شرکت جزء معدود شرکت هایی است که حدود ۱۰۰۰ پرسنل است.

شمسایی با بیان اینکه این کارخانه تامین کننده اصلی ملزومات ایران خودرو است و قطعی برق در نهایت باعث خوابیدن چرخه ایران خودرو می شود افزود: با توجه به قطعی های اخیر مجبور به تعطیلی کارخانه می شویم که در نهایت منجر به توقف چرخه صنعت کشور می شود.

۸۰ تن ضایعات نتیجه قطعی برق در کارخانه پینک رشت

منوچهر تک روستا، مدیر کارخانه پینک رشت در گفت‌ و گو با خبرنگار ۸دی، با اشاره به قطعی برق کارخانه های گیلان، اظهار کرد: هزینه ضرر قطعی برق اینقدر بالا است که برآورد کردن آن دشوار است، دیگر کاری نمی توانیم کنیم، دستگاه های ما با سرعت ۳۰۰ متر در دقیقه می‌رود ناگهان برق قطع می‌شود و همه‌چیز آسیب می‌بیند.

تک‌روستا با اشاره به اینکه با قطعی برق تمام مواد داخل سیلندر دستگاه ضایعات می‌شود، افزود: با یک لحظه خاموشی، ۷ الی ۸ تن ضایعات می‌دهیم.

قطعی برق بیکاری کارگران را در پی دارد

مدیر کارخانه پینک رشت با بیان اینکه قطعی برق بیکاری کارگران را در پی دارد گفت: یک نامه به مسئولین صنایع دادم و درخواست کردم در هفته یک روز کاملا قطع باشد ولی باقی روزها اصلا خاموشی نباشد حداقل بدانیم ‌که در هفته یک روز تولید نداریم.

دست صنعتگران زیر گیوتین دولت است!

وی با اشاره به اینکه با قطعی برق ناگهانی نمی‌توانیم برنامه ریزی کنیم گفت: کارفرمایان و صنعتگران دستشان زیر گیوتین دولت است و کاری نمی‌توانیم بکنیم، هیچ راهی نداریم و مظلومانه باید بسوزیم و بسازیم.

تک‌روستا افزود: ما پشت پرده این قضایا را نمی دانم، دلیل قطعی برق را بگویند تا همه فکری کنیم.

مدیر کارخانه پینک رشت با بیان اینکه هر صنف با قطعی برق یک مشکلاتی دارد و باید از هر صنف یک نفر را دعوت کنند تا به نتایج برسند گفت: از صبح با قطعی برق ۸۰ تن ضایعات داشتیم و این فاجعه است‌.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1701952
ارسال نظر
نظرات