شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 14:38 منتشر شده در مورخ: 1399/11/08 شناسه خبر: 1702126
در یکصدمین سال تاسیس آموزش و پرورش گرگان عنوان شد؛

گرگان از کمبود سرانه آموزشی رنج می‌برد/ وقف آموزشی افزایش پیدا کند

گرگان از کمبود سرانه آموزشی رنج می‌برد/ وقف آموزشی افزایش پیدا کند
یکصدمین سال تاسیس آموزش و پرورش گرگان ظهر امروز با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و جمعی از روسای آموزش و پرورش استان بعد از انقلاب در دبیرستان تاریخی ایرانشهر برگزارشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ یکصدمین سال تاسیس آموزش و پرورش گرگان ظهر امروز با حضور قاسم احمدی لاشکی معاون وزیر آموزش و پرورش  و جمعی از مسئولان و روسای آموزش و پرورش استان در بعد از انقلاب در دبیرستان  تاریخی ایرانشهر برگزارشد.

احسان گوهری راد در این مراسم اظهار کرد: از سال 1320 که دارالفنون به همت امیرکبیر ساخته و آموزش و پرورش نوین در ایران پایه گذاری شد، استر آباد جز اولین نقاط کشور بود که به تبعیت از آن مدارسی را تاسیس کرد.

وی افزود: در استرآباد که آن زمان به دارالمومنین شهره بود کار بزرگی صورت گرفت آنهم اینکه اکثر مدارس براساس وقف آموزشی اداره شد و امیدواریم شاهد تکرار آن باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان با بیان اینکه گرگان از کمبود سرانه آموزشی رنج می برد، تصریح کرد: در این سال‌ها با کمک «کمیلی» پدر مدرسه سازی استان فعالیت های خوبی انجام شده است اما با زهم با کمبود مواجه بوده و نیازمند کمک خیریان هستیم.

بهجت تربتی نژاد در ادامه از راه اندازی موزه آموزش و پرورش گرگان  خبرداد و گفت: با ارسال فراخوان در بین مردم اقدام به جمع آوری از مستندا تاریخی در حوزه آموزش و پرورش مرکز استان کرده ایم و به زودی به انتخاب مکانی مناسب  این موزه آغاز به کار خواهد کرد.

در ادامه ابراهیم صالحی اولین مدیر آموزش و پرورش  گرگان(مازندران وقت) فت:  یک قرن از آغاز رسمی تعلیم و تربیت در گرگان می گذرد  و طی این سالها نخبگان زیادی از این طریق  برای استان و کشور تربیت شدند.

وی افزود: باید از آنها که سالها در اعتلای فرهنگی آموزش استان خدمت کردند قدرانی شود وبرگزاری این مراسمان بسیار ارزشمند است.

صالحی ادامه داد: معلم بودن را اگر به زبان امروز تاویل کنیم، «مدیریت » خوانده می شود که همان خدمت به مردم است.

غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اهمیت جایگاه آموزش و پرورش و همچنین مقام والای معلمی از تلاشگران این عرصه تقدیر کرد.

در ادامه محمد عباسی وزیر اسبق وزاتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش و جوانان و مدیر اسبق آموزش و پرورش گرگان، سید علی ادیانی یکی از روسای اسبق آموزش و پرورش گرگان به بیان سخنانی در رابطه با صد سالگی آموزش و پرورش گرگان پرداختند.

در این مراسم از تمبر یاد بود یکصدمین سال تاسیس آموزش و پرورش گرگان، سردیس «شهید رجایی» و «غلام حسین شکوهی» (پدر آموزش و پرورش و نوین) رونمایی شد و ساختمان آموزش و پرورش گرگان نیز به نام شهید «مرتضی مطهری» نام گذاری شد.

برگزاری نمایشگاه عکس های یادگاری، مسابقه فرهنگی و هنری از دیگر برنامه ای این همایش بود.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1702126
ارسال نظر
نظرات