شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 20:05 منتشر شده در مورخ: 1399/11/08 شناسه خبر: 1702139
مدیرکل گمرک استان یزد خبرداد؛

کشورهای همسایه عمده مقصد کالاهای صادراتی یزد/ رشد صادرات استان یزد در سال جاری

کشورهای همسایه عمده مقصد کالاهای صادراتی یزد/ رشد صادرات استان یزد در سال جاری
مدیرکل گمرک یزد از رشد ارزش ریالی کالاهای صادراتی استان در 10 ماهه ابتدائی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسین سلمانی در گفتگو با یزد رسا، با اشاره به 39 هزار و 473 فقره اظهارنامه صادراتی در این مدت، اظهارداشت: در سال جاری حدود 2 میلیون و417 هزار تن کالا به ارزش  بیش از 60 هزار میلیارد ریال معادل 296 میلیون و 560 هزار دلار از گمرک یزد به خارج کشور صادر شده است.

وی ادامه داد: در این مدت نیز 47 هزار و 500 تن کالا به ارزش بیش از 6 هزار و 555 میلیارد ریال معادل 156 میلیون و 68 هزار دلار از گمرک یزد وارد کشور شده است.

وی عراق ، افغانستان، سوریه، پاکستان، امارات متحده عربی، آذربایجان، عمان، ارمنستان ، ترکیه تایلند، قزاقستان و هند را عمده مقصد کالاهای صادراتی استان یزد ذکر کرد.

مدیرکل گمرک یزد در بخش دیگری از سخنانش  با گرامیداشت 26 ژانویه روز جهانی گمرک، اظهارداشت: با توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی فرآیندهای گمرکی روند ترخیص کالا به  نحو چشمگیری در گمرک کاهش یافته است.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت در گمرک به شکلی است که صاحب کالا، اعم از تاجر یا تولیدکننده می تواند کالا را از محل کار یا منزل خود و از طریق سامانه گمرک اظهار کند و تمام مراحل تشریفات ترخیص ازجمله اخذ مجوز ورود، پرداخت حقوق و عوارض و حتی اخذپروانه گمرکی صادرات در مسیرهای تعیین شده را بدون حضور در گمرک و در کوتاه ترین زمان انجام دهد.

مدیرکل گمرک یزد با بیان اینکه با الکترونیکی شدن فرآیندها،  هزینه ها نیز کاهش یافته است، ادامه داد:  گمرک با راه اندازی سامانه های مختلف الکترونیکی نظیر پنجره واحد تجارت فرامرزی به سمت شفافیت تجاری و شفافیت متمایز کننده دستگاه های اجرائی حرکت کرده است.

وی در پایان با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور اظهارداشت: گمرک یزد در شرایطی که بسیاری از ادارات نیمه تعطیل بودند حتی یک روز نیز نیمه تعطیل نبود و کارکنان آن مشغول ارائه خدمت به صادرکننده ها بودند تا مشکلی در زمینه صادرات ایجاد نشود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1702139
ارسال نظر
نظرات