شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:31 منتشر شده در مورخ: 1399/11/08 شناسه خبر: 1702140
مدیرعامل تامین اجتماعی کشور:

۱۶تخت اعصاب و روان برای بیمارستان‌های قزوین تأمین شد/ ارائه خدمت در بیمارستان رحیمیان الوند

۱۶تخت اعصاب و روان برای بیمارستان‌های قزوین تأمین شد/ ارائه خدمت در بیمارستان رحیمیان الوند
مصطفی سالاری با اعلام آمادگی برای تجهیز بیمارستان رحیمیان قزوین گفت: ۱۶تخت اعصاب و روان و چند دستگاه اکسیژن هم امسال برای استان قزوین تامین شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مصطفی سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به حوزه درمانی استان قزوین اظهار کرد: در استان قزوین همه شهرستان‌ها درمانگاه ملکی تامین اجتماعی دارند که ممکن است ساختمان برخی فرسوده شده باشد که نیاز به ارتقاع و بازسازی دارد و باید نوسازی انجام شود.

وی افزود: ساخت درمانگاه را به خود استان واگذار می‌کنیم که از نیروها و پیمانکاران بومی استفاده کنند؛ درباره بیمارستان‌ها بخشی از دغدغه‌ای که مطرح شد را طور دیگری حل می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور ابراز کرد: در شهرستانی که بیمارستان نداریم، با بیمارستان دانشگاهی توافق می‌کنیم که بیمه شده تامین اجتماعی در آن شهرستان اگر به بیمارستان دولتی برود، هیچ نوع هزینه‌ای پرداخت نکند.

این مقام مسئول ادامه داد: مسئله دیگر این است که در بحث هزینه استفاده از پروتزها هم کمترین قیمت را اعمال می‌کردیم که از هفته آینده هر کدام از برندها که مورد استفاده بیمار باشد را اعمال می‌کنیم تا مابه تفاوت پرداخت نکند.

طرح‌های جدید برای حمایت از بیمه‌شدگان تامین اجتماعی اجرا می‌شود

سالاری اضافه کرد: در شهرستان‌هایی که در مرکز استان بیمارستان داریم، برای افراد بالای ۶۵ سال فرانشیز را صفر می‌کنیم به نحوی که بیمه شده تامین اجتماعی وقتی وارد بیمارستان دولتی شود، یک ریال هم پرداخت نخواهد کرد و کاملا رایگان خواهد بود.

وی اذعان کرد: در حوزه بیمارستان‌ها هم بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن که بیمه شده تامین اجتماعی هستند اگر به پزشکان ما یا پزشکانی که طرف قرارداد ما هستند مراجعه کنند نیز یک پرونده دیجیتال تشکیل می‌شود که هزینه تمام داروها را به طور صددرصد پرداخت می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور با اشاره به منابع و مصارف در استان قزوین عنوان کرد: در سال ۹۹ وصولی حق بیمه ما هزار و ۹۷۱ میلیارد تومان بوده اما مصارف ما دو هزار و ۷۳۲ میلیارد تومان بوده است در حالی که در بسیاری از استان‌ها این مبلغ به هم نزدیک است.

این مقام مسئول افزود: دلیل عمده تفاوت بین منابع و مصارف ما در استان قزوین، قدیمی بودن صنعت در این استان است که افزاد بیشتری بازنشسته شده‌اند و افراد زیادی بیمه شده داریم که در سن بالا هستند که هزینه درمانشان بالاتر است.

سالاری در پایان گفت: در بیمارستان رحیمیان اعلام آمادگی کرده‌‌ایم که همکاری کنیم و در جاهای دیگر هم اگر بر تجهیز و ساماندهی نیاز باشد نیز آمادگی همکاری با علوم پزشکی هستیم؛ ۱۶تخت اعصاب و روان و چند دستگاه اکسیژن هم امسال برای استان تامین شده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1702140
ارسال نظر
نظرات