شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 20:05 منتشر شده در مورخ: 1399/11/08 شناسه خبر: 1702156
نماینده رودبار در نشست خبری:

تعیین تکلیف شرکت‌های امیر منصور آریا با اولویت واگذاری/ معدن سنگ رودبار اشتغال منطقه عمارلو را متحول می‌کند

تعیین تکلیف شرکت‌های امیر منصور آریا با اولویت واگذاری/ معدن سنگ رودبار اشتغال منطقه عمارلو را متحول می‌کند
مهرداد گودرزوند چگینی، نماینده رودبار و عضو کمیسیون تلفیق مجلس درباره شرکت‌های امیر منصور آریا، گفت: اولویت این شرکت‌ها واگذاری است و دو شرکت ام دی اف و یک شرکت آب معدنی است و برای من فعال شدن این شرکت‌ها با ظرفیت کامل بسیار مهم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، مهرداد گودرزوند چگینی در نشست خبری با بیان اینکه در ۸ ماه فعالیتم در مجلس بارها به عنوان موافق و مخالف سخنرانی کردم اظهار کرد: در ۳ ماه دوم، طبق آمار و پژوهش‌ها، جزء ۱۰ نماینده فعال در تصمیمات مجلس هستم.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به اینکه تلاش کردیم بخش زیادی از بودجه را واقعی کنیم افزود: اکثرا وزرای دولت‌های گذشته در کمیسیون تلفیق عضو هستند و برخی نیز اقتصاد دادن هستند.

چگینی با بیان اینکه تمامی اظهارنظرها در کمیسیون تلفیق با حضور نمایندگان دولت انجام شده و سپس به رأی گذاشته می‌شود تصریح کرد: در تصمیم‌گیری‌ها مراکز خارج از مجلس نیز اظهار نظر می‌کنند و بعد از آن نمایندگان تصمیم گیری می‌کنند.

وی با بیان اینکه امیدواریم سال آینده بودجه واقعی تر شود خاطرنشان کرد: لایجه دولت وابستگی زیادی به نفت دارد و ۲۰ درصد برای صندوق توسعه ملی درنظر گرفته شده و اختلاف مجلس و دولت سر اختلاف بین ۳۸ درصد و ۲۰ درصد بود.

گودرزوند چگینی با اشاره به اینکه از ۹۳ هزار میلیارد تومانی که دولت تصویب کرده، ۵۳ هزار میلیارد به فروش اوراق و بقیه به صرفه جویی بستگی دارد که این کار در بودجه بی معنی است گفت: دولت باید مصوبات را انجام دهد.

نماینده مردم رودبار در مجلس ادامه داد: مجلس در تعیین قیمت ارز دخالت نکرد و معتقدیم بودجه تورم ایجاد می‌کند و بسیاری از منابعی که می‌توانست درنظر گرفته شود، دولت ندیده بود مثلا بحث کالاهای لوکس که دولت با ارز ۴۲۰۰ تومانی دیده بود و خیلی از کالاهایی که وارد عوارض گمرکی شده بود.

وی بحث مالیات را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: میزان مالیات امسال به ۴ میلیون مصوب شد که با خط میانگین فقر کشور فاصله زیادی ندارد البته برای تنظیم و تعادل خط فقر مالیات برای حقوق بالا را پلکانی کردیم و از محل آن برای فقرا یارانه درنظر گرفتیم.

گودرزوند با بیان اینکه برای حقوق‌های نجومی سقف حداکثر ۳۳ میلیون تومان در نظر گرفته شده است اظهار داشت: اگر حقوق کسی بالاتر باشد، موظف است ۳۵ درصد مالیات بدهد که این امر برای آن شخص به صرفه نیست.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس خاطرنشان کرد: حقوق پاداش سال حداکثر ۴۷۰ میلیون تومان مصوب شد.

اختصاص۱۰ میلیارد تومان برای راه های روستایی رودبار

وی با اشاره به اینکه اولویت اول من رسیدگی به روستاها است افزود: راه، آب و جاده مهمترین مشکلات روستاها است از این رو ۱۰ میلیارد تومان برای راه روستایی رودبار درنظر گرفتیم و پیمانکار باید به زودی کار خود را شروع کند.

چگینی درباره سد آیت الله بهجت گفت: ۲۸ روستای این منطقه مشکل آب دارند و پس از تاسیس این سد، برای این روستاها هیچ فکری نشده و کد و بودجه ای برای آن در کار نیست و پیگیری کردیم که بودجه ملی برای آن لحاظ شود.

نماینده رودبار در مجلس با بیان اینکه ۸ میلیارد تومان برای آب و فاضلاب شهرستان رودبار پیش بینی شده است عنوان کرد: پیگیر آن هستیم مشکلات آب و فاضلاب روستاها را رفع کنیم.

وی درباره وضعیت ساختمان پزشکی قانونی نیمه کاره رودبار تصریح داشت: هفته گذشته با مسئولان بحث و گفتگو کردیم تا این موضوع در سطح ملی و استانی پیگیری شود و امیدوارم تا ۱۴۰۰ عملیاتی شود.

گودرزوند چگینی با بیان اینکه در اجرای طرح هادی روستاها مشکل داریم افزود: در کمیسون تلفیق ۲ هزار میلیارد تومان برای طرح هادی کشور اختصاص یافته است که می‌تواتد طرح‌های هادی را تکمیل کند و قول‌هایی داده شده تا زمان اجرای طرح هادی به زیر ۶ ماه برسد.

این نماینده مجلس با اشاره به موضوعات مربوط به طرح قیر رایگان بیان کرد: یک میلیون تن قیر رایگان برای حوزه‌های شهری و روستایی در نظر گرفته شده و به فرماندار گفتم که سهم شهرستان خود را پیگیری و دریافت کند و این وظیفه شورای شهر و شهرداری‌ها است که این موضوع را پیگیری کنند.

تعیین تکلیف شرکت‌های امیر منصور آریا با اولویت واگذاری

عضو کمیسیون تلفیق مجلس درباره شرکت‌های امیر منصور آریا خاطرنشان کرد: اولویت این شرکت‌ها واگذاری است و دو شرکت ام دی اف و یک شرکت آب معدنی است و برای من فعال شدن این شرکت‌ها با ظرفیت کامل بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه باید بررسی شود که آیا خاموشی ها در همه جای کشور با عدالت اجرا می‌شود یا خیر تصریح کرد: طبق گزارش‌های دریافتی از شرکت‌های صنعتی گیلان، استان ما بیشتر از سایر استان‌ها خاموشی دارد.

معدن سنگ رودبار اشتغال منطقه عمارلو را متحول می‌کند

گودرزوند چگینی با اشاره به معدن سنگ رودبار عنوان داشت: این معدن در مزایده گذاشته شد و اهلیت فردی که در آنجا فعالیت می‌کند برایم مهم است زیرا اشتغال منطقه عمارلو را متحول می‌کند و امیدواریم تا پایان سال این کار شروع شود و در ۱۴۰۰ جذب نیرو داشته باشیم.

نماینده مردم رودبار در مجلس با بیان اینکه روستاهای صعب العبور و کوهستانی حداقل ۲ برابر هزینه نیاز دارند خاطرنشان کرد: اعلام کردیم که این روستاها در ۱۴۰۰ باید در نوبت گازکشی قرار بگیرند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1702156
ارسال نظر
نظرات