شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 20:53 منتشر شده در مورخ: 1399/11/08 شناسه خبر: 1702262
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور خبر داد؛

بهره برداری از راه آهن اردبیل در نیمه اول سال ۱۴۰۰ / بزرگراه سرچم ۳ سال دیگر چهار خطه می شود

بهره برداری از راه آهن اردبیل در نیمه اول سال ۱۴۰۰ / بزرگراه سرچم ۳ سال دیگر چهار خطه می شود
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور : تاکنون ۴۵ کیلومتر از راه آهن ریل گذاری شده است و تلاش می کنیم نیمه اول ۱۴۰۰ این خط آهن را به بهره برداری برسانیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خیرالله خادمی در جریان بازدید از راه آهن اردبیل در گفتگو با خبرنگار سبلان ما ،  با اشاره به اینکه تاکنون ۴۵ کیلومتر از  راه آهن ریل گذاری شده است اظهار داشت: پیشرفت فیزیکی زیرسازی راه آهن اردبیل به ۸۵ درصد رسیده است ،در طول ۱۷۵ کیلومتر این پروژه  نزدیک به ۳۵ کیلومتر  تونل و پلهای  عظیم احداث شده است.

وی با بیان اینکه تلاش خواهیم کرد در نیمه اول سال ۱۴۰۰راه آهن اردبیل را به بهره برداری برسانیم  افزود: تزریق اعتبارات از سوی بانک مطلوب است  و امسال ۱۲پیشرفت فیزیکی را شاهد هستیم ؛ گرچه تکمیل  این پروژه عظیم طول کشیده ولی باید توجه داشت که نزدیک به ۳۵ میلیون متر مکعب عملیات خاکی ، یک میلیون متر مکعب بتن ریزی و  ۴۰ کیلومتر مسیر بدون دسترسی داشته است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: برای چهار خطه کردن اردبیل- سرچم و اتصال به بزرگراه تبریز زنجان ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است و بغیر از ۳۵ کیلومتر از مسیر ۱۷۰ کیلومتری مابقی مسیر این پروژه عملیات های اجرایی در حال انجام است.  

وی در پاسخ به این سوال که چهار خطه کردن اردبیل سرچم چه زمانی به اتمام می رسد ابراز داشت: برنامه داریم  سه قطعه از مسیر ۱۷۰کیلومتری را طی سه سال آینده به اتمام برسانیم و 35 کیلومتر از مسیر که نیاز به احداث تونل و پل دارد در دست مطالعه است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1702262
ارسال نظر
نظرات