شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 09:02 منتشر شده در مورخ: 1399/11/09 شناسه خبر: 1702281
همرزم شهید شهریان بیان کرد:

چگونگی شهادت شهید شهریانی سگوندی از زبان همرزمش

چگونگی شهادت شهید شهریانی سگوندی از زبان همرزمش
شهید محمودرضا شهریان سگوندی متولد سال ۴۳ است که در تاریخ بیست و دوم بهمن‌ماه سال ۶۱ در عملیات والفجر مقدماتی در دفاع از میهن به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، محمودرضا شهریان سگوندی از شهدای دوران دفاع مقدس است که در تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۶۱ به درجه رفیع شهادت نائل گردید و اکنون پس از ۳۸ سال پیکر مطهر وی در عملیات تفحص، کشف شده است.

عظیم روشنی همرزم محمودرضا شهریان سگوندی درباره نحوه شهادت این شهید بزرگوار در گفتگو با رهیاب گفت: آخرین دیدار ما با شهید شهریان در عملیات والفجر مقدماتی در منطقه چزابه شمال جنگل امقر بود.
 
وی افزود: در حین انجام عملیات بچه ها چند "پی ام پی" همراه با توپ های کششی را می بینند که به سمت عراقی ها در حال حرکت هستند اما پس از طی مسافتی برمی گردند که باعث عقب نشینی گردان میثم می شود.
 
روشنی ادامه داد: شهید محمود رضا شهریان نیز در این گردان حضور داشته است؛ آخرین بار بچه ها او را بر روی یک "پی ام پی" می بینند که عراقی ها با یک آر پی جی این شهید بزرگوار را مورد هدف قرار می دهند که دست او قطع می شود و بر زمین می افتد.
 
وی عنوان کرد: پس از این حادثه دیگر از شهید شهریان سگوندی خبری نبود تا امروز که پس از ۳۸ سال پیکر مطهر وی کشف شد و به آغوش خانواده بازگشت.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1702281
ارسال نظر
نظرات