شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:48 منتشر شده در مورخ: 1399/11/09 شناسه خبر: 1702365
کارشناس مسائل مذهبی مطرح کرد

هدف تشیع انگلیسی جلوگیری از شکل‌گیری مدیریت امامتی و ولایتی در دنیاست

هدف تشیع انگلیسی جلوگیری از شکل‌گیری مدیریت امامتی و ولایتی در دنیاست
حجت‌الاسلام بشکانی کارشناس مسائل مذهبی هدف تشیع انگلیسی را جلوگیری از شکل‌گیری مدیریت امامتی و ولایتی در دنیا مطرح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام علی‌اکبر بشکانی در گفتگو با یزدرسا، با اشاره به ساخت فیلم بانوی بهشت توسط جریان تشیع انگلیسی، گفت: هدف این جریان به‌این‌علت است که تنها مکتبی که توانسته اسلام را به‌صورت حاکمیت سیاسی و چالش مدیریتی در سطح بین‌الملل مطرح کند تنها انقلاب اسلامی و اهل‌بیت (ع) است.

امام جمعه بهاباد این مدل مطرح شده در جهان به‌صورت جدید و نو فعالیت خود را از دهه‌های گذشته در سطح جهان آغاز کرده است، گفت: این مکتب اسلامی در تمام زمینه‌های علمی، اقتصادی و غیره حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد پس دشمنان برای اینکه آن را ناکارآمد جلوه دهند به دنبال تحریف اسلام از 1400 سال قبل تاکنون بوده‌اند.

وی با بیان اینکه دنیای امروز دنیای رصدها است، اظهار داشت: آنها محاسبه و رصد می‌کنند و می‌بینند که جمهوری اسلامی برخلاف بسیاری از کشورهای اسلامی چه نقش اثرگذاری در سطح جهان دارد و به همین دلیل این‌گونه مسائل چالشی را برپا می‌کنند چون جمهوری اسلامی حرف نو سیاسی در مدیریت انسان‌ها در دنیا را برگرفته از اندیشه اهل‌بیت (ع) که 1400 سال روی آن کارشده را مطرح کرده است.

این کارشناس دینی اضافه کرد: امام خمینی (ره) در سال 45 که شاید کسی تا آن زمان به کره ماه نرفته بود، بحثی را با این عنوان مطرح کردند که اگر روزی انسان‌ها به کره ماه رفتند انسان‌های دیگری به‌مانند خود ما مشاهده کردند، تمام حقوق شرعی آنها باید رعایت شود. دینی که مرجع و فقیه آن این‌چنین مباحث جدیدی را برای اداره بشریت مطرح می‌کند آیا این دین و مکتب را می‌توان در جای دیگر یافت؟

بشکانی اضافه کرد: اگر جریان تشیع انگلیسی امام حسین (ع)، حضرت فاطمه زهرا (س) و دیگر ائمه اطهار را زیر سؤال می‌برند به این خاطر است که پروسه اصلی مدیریت امامتی و ولایتی در دنیا توسط دین مبین اسلام شکل نگیرد که آن‌هم به لطف خدای متعال در حال شکل گرفتن است.

امام جمعه بهاباد خاطرنشان کرد: فرقه شیعه انگلیسی با تولید این فیلم‌ها به دنبال این نیست که مسئله جدید علمی را مطرح کند بلکه هدف آن مغشوش کردن جو و تاریک کردن افق‌ها است و از بین بردن حقایق است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1702365
ارسال نظر
نظرات