شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 08:43 منتشر شده در مورخ: 1399/11/11 شناسه خبر: 1702672
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد خبر داد؛

رتبه اول یزد در تولید ماهی تیلاپیلا در کشور/ پرداخت تسهیلات بلاعوض برای کشاورزان یزدی

رتبه اول یزد در تولید ماهی تیلاپیلا در کشور/ پرداخت تسهیلات بلاعوض برای کشاورزان یزدی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: برای اجرای آبیاری کم فشار و تحت فشار، هکتاری ١٧ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به کشاورزان پرداخت می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  یزد رسا ، سید جمال سجادی پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: برای اجرای آبیاری کم فشار و تحت فشار تسهیلات بلاعوض برای آبیاری تحت فشار هکتاری ١٧ میلیون تومان و آبیاری کم فشار هکتاری ٧/۵ میلیون تومان برای کشاورزان پرداخت می‌شود.

او افزود: شهرستان خاتم اعتبارات را خوبی جذب کرده است و امروز راندمان آبیاری استان از ٣٨ درصد به ۴٨ درصد رسیده است و این نشان از رویکرد خوب مردم به سمت استفاده بهینه از منابع آبی است.

سجادی پور ادامه داد: متقاضیان برای استفاده از ظرفیت خوب شهرستان در حوزه کشاورزی می‌توانند با ثبت‌نام در سایت سیتا (سامانه یکپارچه تسهیلات اعتباری) از تسهیلات برای سرمایه گذاری برخوردار شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه شهرستان خاتم قطب کشاورزی استان یزد است، گفت: شهرستان خاتم از ظرفیت بسیار خوبی در حوزه‌های دامپروری، باغبانی، زراعت، کشت‌های متراکم گلخانه‌ای و صنایع تبدیلی برخوردار است.

 او افزود: ۶۴ درصد سطح زراعت و باغبانی استان در شهرستان خاتم است امروز در بخش باغبانی محصول پسته رتبه اول تولید استان را به خود اختصاص داده است.

سجادی پور با اشاره به ظرفیت خوب شهرستان در احداث گلخانه گفت: خوشبختانه سطح زیر کشت گلخانه‌ها از ۵هکتار به ۵۵ هکتار افزایش یافته است.

او تصریح کرد: با بهره برداری از سه شهرک گلخانه‌ای در شهر هرات، مروست و بخش چاهک سطح زیر کشت گلخانه‌ها سه برابر افزایش می‌یابد و کمک می‌کند تا شاهد اقتصاد کشاورزی به صورت کشت‌های متراکم و علمی در سطح شهرستان باشیم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ادامه داد: اشهرستان خاتم در حوزه دامپروری از پتانسیل خوبی برخوردار است تقریبا نیمی از عشایر استان در این شهرستان واقع هستند اعلام آمادگی کردیم برای ایجاد شهرک‌های دامپروری به صورت خصوصی و عمومی به متقاضیان تسهیلات پرداخت می‌شود.

سجادی پور با بیان اینکه استان یزد در پرورش و تولید تیلاپیا در کشور پیشگام است، گفت: پرورش و تولید تیلاپیا با تراکم بالا در هر هکتار تا ٢٠٠تن برداشت می‌شود و یکی از مزیت‌های استخر پرورش ماهی این است که پس از صید، آب استخر در مزارع و باغات استفاده می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1702672
ارسال نظر
نظرات