شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:37 منتشر شده در مورخ: 1399/11/11 شناسه خبر: 1702751
رفتارهای دوگانه کمیسیون بودجه شورای شهر یزد و چند نکته؛

فاصله نجومی از جنجال «مغایرت‌ها» تا سکوت برای «پرداختی های شهرداری» یزد!

فاصله نجومی از جنجال «مغایرت‌ها» تا سکوت برای «پرداختی های شهرداری» یزد!
ساده انگاری موضوع مهمی چون عدم شفافیت در پرداخت حقوق شهرداری و هوچی گری ها بر سر مغایرت‌های شهرداری دوگانه عجیبی این روزهای کمیسیون بودجه شورای شهر یزد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، از جمله شعارهایی که اعضای پنجمین دوره شورای شهر اسلامی یزد را بر کرسی نشاند ادعای شفافیت و شفافیت سازی بود که البته بعضی از اعضای شورای شهر یزد از این ادعای خود پایین نیامدند و همچنان نیز دم از شفافیت می زنند.

اما اینکه شفافیت از منظر برخی اعضای شورای شهر یزد چیست باید در عملکرد چهارساله این دوره بررسی کرد که آیا این افراد تا چه حد توانسته اند این شعار پر طمطراق خود را جامه عمل بپوشانند؟ بی شک پاسخ این سوال انقدر در عملکرد اعضای شورای شهر و به ویژه "تیم سفید" پر واضح و روشن است که حتی حاجت به بیان هم نیست اما گاها از گوشه و کنار شورای شهر و به تبع شهرداری یزد اخباری به گوش می رسد که اعضای شورای شهر را در مقام پاسخگویی، بیشتر مورد توجه قرار می دهد اما گویا برای برخی ها وقتی پای منفعت در میان باشد مصلحت بر سکوت بهتر است.

چندی پیش یکی از کاربران فضای مجازی مطلبی را منتشر کرد که شاید کمی تا قسمتی ادعای شفافیت در شورای شهر و شهرداری یزد را بیش از پیش دچار تامل می کند و ان هم حقوق های نجومی در شهرداری یزد است.

مهران فاطمی از فعالین فضای مجازی و از نامزدهای پیشین انتخابات مجلس شورای اسلامی در یزد در مطلبی نوشت: « آقای شهرداری محترم یزد در راستای مساله شفافیت لطف کنید  سرجمع دریافتی خودتان، معاونین و مدیران مناطق و سازمان های تابعه را اعم از فیش حقوقی و فمن یعمل را منتشر نمایید! نوعا دریافتی‌های بین 15 تا 20 میلیون تومان صحت دارد؟ آیا ضابطه خاصی برای دریافت پاداش‌ها وجود دارد؟!»

ونوس عامری رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر یزد که در گویا در ادعای شفافیت از همه دست بالاتر را گرفته در گفتگو با پایگاه خبری یزدآوا، با اشاره به مطلب منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر حقوق نجومی شهردار و معاونین شهرداری یزد گفت: ما قانونا لازم نیست حقوق و پرداختی به به شهرداری و معاونین شهرداری را بررسی کنیم بلکه گزارش حسابرس در این خصوص را بررسی می کنیم، حسابرس ابتدا حقوق‌ها را با آئین‌های مالی و حقوق قانون کار مطابقت می‌دهد و اگر موردی خلاف قانون وجود داشت به ما گزارش می‌دهد.

این واکنش عامری در قبال مسئله مهمی چون حقوق های نجومی که این روزها اعضای شورای شهرو شهردارهای شهرهای مختلفی را پای میز محاکمه کشانده و روانه زندان کزده است انجا قابل تامل انگیز تر می شود که وی چندی پیش در خصوص مغایرت های مالی شهرداری که از ابتدا مشخص بود این مغایرت بخاطر کمبود پول و منابع مالی نیست چنان جنجالی به پا کرد که گویا اختلاس گران و دزدان سرگردنه به جان شهرداری یزد افتاده اند!!

اما طولی نکشید که شهردار یزد در نشستی با اصحاب رسانه اعلام کرد: «با همکاری نزدیک که بین کمیته حسابرسی، کمیسیون بودجه شورا و همکارانمان در شهرداری صورت گرفت بعد از جلسات متعدد و بررسی‌های زیاد این مغایرت‌ها مشخص و گزارش آن به شورای اسلامی شهر یزد ارائه و تقریباً به لحاظ رفع مغایرت‌ها در حال حاضر مشکلی نداریم.»

واکنش به این جنجال آفرینی ها تا جایی پیش رفت که حتی بازرس کل استان یزد عنوان کرد: «اعلام مبلغ از سوی یکی از اعضای شورای شهر در مورد مغایرت‌های شهرداری یک کار نسنجیده بود.»

ساده انگاری موضوع مهمی چون عدم شفافیت در پرداخت حقوق شهرداران و معاونین شهرداری  از یک سو و هوچی گری ها بر سر مسئله ای چون مغایرت شهرداری آن هم بدون ادله روشن و نتیجه قطعی تنها این مسئله را روشن می کند که طیف به اصطلاح اصلاح طلب شورای شهر یزد_بخوانید تیم سفید_ دقیقا منفعت شخصی  را بر مصلحت مردم ارجح قرار می دهند و این موضوع بارها در برهه های مختلف ثابت شده است.

برخی معتقداند در واپسین روزهای عمر دوره پنجم شورای شهر یزد نمی توان دیگر انتظاری از اعضای شورای شهر داشت و قرار هم نیست در این مدت اتفاق خاصی بیافتد اما حقیقت این است که بیش از 150 روز دیگر کرسی های شورای شهر یزد در تصاحب اعضای دروه پنجم است و اگر اراده ای باشد می توان در همین مدت به اندازه طول عمر این شورا عملکرد درست ارائه داد که شفافیت از مهم ترین این مسائل است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1702751
ارسال نظر
نظرات