شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:08 منتشر شده در مورخ: 1399/11/11 شناسه خبر: 1702932
دادستان تاکستان قزوین خبر داد؛

کاهش ۷۲درصدی جرائم کلاهبرداری اینترنتی در تاکستان

کاهش ۷۲درصدی جرائم کلاهبرداری اینترنتی در تاکستان
حسین رجبی گفت: با توجه به اجرای طرح‌های جمع‌آوری سلاح و پایش فضای مجازی شاهد افزایش ۱۳درصدی کشفیات اسلحه و کاهش ۷۲ درصدی بزه کلاهبرداری اینترنتی در تاکستان بوده‌ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ حسین رجبی ظهر امروز(شنبه) در اولین گردهمایی شناخت ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی شهرستان تاکستان در راستای احیاء حقوق عامه از منظر بیانیه گام دوم انقلاب و سند تحول قضائی که با حضور مدیران قضائی و مدیران دستگاه‌های اجرایی در این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در ۱۰ماهه سال جاری قریب به دو هزار برنامه و طرح در زمینه احیاء حقوق عامه در شهرستان تاکستان توسط ۳۲دستگاه متولی اجرا و از این تعداد ۱۲۵طرح توسط دادستانی شهرستان تدوین، ابلاغ و اجرا شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این جلسه، شناخت ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی شهرستان تاکستان، تقدیر از دستگاه‌هایی که بیشترین عملکرد را در حوزه احیاء حقوق عامه داشته‌اند و همچنین ترسیم نقشه راه برای سال ۱۴۰۰ در راستای اجرای بهتر حقوق عامه است.

دادستان و انقلاب شهرستان تاکستان با اشاره به برخی از طرح‌های شهرستان تاکستان که به صورت کشوری اجرا شده، ابراز کرد: طرح رفع توقیف از موتور سیکلت‌های توقیفی، تشکیل قرارگاه جهش تولید و اشتغالزایی برای ۱۵۰۰نفر در شهرستان تاکستان، تشکیل قرارگاه پیشگیری از سرقت با ایجاد گشت رضویون و گشت باغات که منجر به کاهش ۶۲درصدی سرقت از باغات شده نیز از جمله این طرح‌هاست.

این مقام مسئول تصریح کرد: نتایج اجرای این طرح‌ها موجب کاهش ۵۱درصد جرائم خشن، کاهش ۳۱درصدی محکومیت کیفری، کاهش ۶۰درصدی سرقت از باغات، کاهش ۵۰درصدی جرائم اینترنتی، کاهش ۱۷درصدی جمعیت کیفری زندان (ورودی)، افزایش ۲۲درصدی سازش در پرونده‌های کیفری، کاهش ۸۵درصدی مطالبات عمومی کارگران از طریق تجمع و افزایش ۵۳درصدی رفع تصرف از اراضی ملی به نسبت سال قبل در شهرستان تاکستان شده است.

رجبی با بیان اینکه جرائمی از قبیل سرقت مسلحانه و آدم ربایی کاهش ۱۰۰ درصدی را داشته‌اند، گفت: با توجه به اجرای طرح‌های جمع‌آوری سلاح و پایش فضای مجازی شاهد افزایش ۱۳درصدی کشفیات اسلحه و کاهش ۷۲ درصدی بزه کلاهبرداری اینترنتی در تاکستان بوده‌ایم.

انتهای پیام/ 

 

https://www.dana.ir/1702932
ارسال نظر
نظرات