شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 09:15 منتشر شده در مورخ: 1399/11/12 شناسه خبر: 1703065
در میزگرد با اساتید حوزه و دانشگاه مطرح شد؛

امروز ایران اسلامی به عنوان یک قدرت و تفکر در جهان مطرح است/ باید برای تحقق اهداف انقلاب تلاش کنیم

امروز ایران اسلامی به عنوان یک قدرت و تفکر در جهان مطرح است/ باید برای تحقق اهداف انقلاب تلاش کنیم
اساتید حوزه و دانشگاه گفتند: امروز انقلاب اسلامی هرچه جلوتر حرکت می کند، به همان اندازه هیمنه قدرت های پوشالی فرو پاشیده و قطب بندی های ابرقدرت ها در هم شکسته می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ایلام بیدار، ایام الله دهه‌فجر،‌ طلیعه پیروزی مستضعفان بر مستکبرین، حاکمیت الهی و خاستگاه انقلاب اسلامی است که زنده نگه داشتن با طراوت و بزرگداشت این مناسبت مهم با عظمت هرچه تمام تر به عنوان مظهر اقتدار ملت ایران،‌ مردسالاری دینی و پشتوانه مردمی نظام مقدس اسلامی از اهمیت خاصی برخوردار است.

بزرگداشت ایام الله دهه‌فجر به مثابه عید اسلامی بزرگ با حضور آگاهانه و پرشور آحاد امت حزب الله متدین، فهیم و با بصیرت در صحنه و نقش آفرینی مردمی همانند دیگر مراسم و اعیاد مذهبی آثار و برکاتی بس گرانبها و ارزشمندی را در زنده نگه داشتن روحیه انقلابی و ایجاد انگیزه مضاعف، انسجام و خودباوری در بین نیروهای متدین انقلابی و متقابلاً ایجاد یأس و شکست توطئه‌های نظام سلطه و در رأس آن آمریکای جهانخوار را در پی خواهد داشت.

همانگونه که می دانید با فروپاشی رژیم طاغوت خون انقلاب اسلامی در رگ‌های ملت تقویت شد و از همان زمان تاکنون علی رغم فراز و نشیب ها انقلاب راه خود را محکم و استوار تر از گذشته طی کرده است.

خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در طی این مدت از عمر با برکت خود آنگونه است که بنا بر شواهد و آمار موجود قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و در برخی کاراکترهای پیشرفت مقایسه میان بودن و نبودن است.

در این راستا خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ایلام بیدار به گفتگو با دوتن از اساتید حوزه و دانشگاه پرداخته است.

 

مقابله ابرقدرتها با ایران به دلیل صدور انقلاب است

حجت الاسلام "مجید بامشاد"، از اساتید حوزه و دانشگاه با اشاره به روند پیروزی انقلاب اسلامی از ۱۶ سال قبل از انقلاب و آغاز نهضت گرفته تا ۴۲ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: در تمام این سالها حرکت ملت ما یک حرکت فرهنگی و دینی بوده که انقلاب اسلامی ایران را از سایر انقلاب‌ها در جهان متمایز کرده است.

وی اظهار کرد: انقلاب های زیادی در طول تاریخ همانند انقلاب الجزایر، انقلاب چین و انقلاب های مختلف روی دادند ولی به علت ریشه غیر دینی و ضد دینی داشتن راه به جایی نبردند.

وی اظهارداشت: امام راحل انقلاب اسلامی را با تکیه بر دین پیش برد و همین مبنای دینی باعث شد انقلاب ایران متمایزتر از انقلاب های جهان شده و روز به روز بر شکوه و عظمتش افزوده شود. امروز انقلاب اسلامی هرچه جلوتر می‌رود، به همان اندازه هیمنه قدرت‌های پوشالی فرو پاشیده و قطب بندی‌های ابرقدرت‌ها در هم شکسته می‌شود. امروز ایران اسلامی به عنوان یک قدرت و تفکر در جهان مطرح است و می توان گفت قدرت ایران بلامنازع است و شعاع نفوذ آن تا دورترین نقطه جهان راه یافته و دلیل این موفقیت، ریشه اسلامی و دینی داشتن انقلاب اسلامی است.

حجت‌الاسلام بامشاد با بیان اینکه انقلاب اسلامی نشات گرفته از دین مقدس اسلام است و طبیعتی اسلامی دارد، گفت: اگر در طول ۴۲ سال اخیر دشمنان انقلاب، مانع تراشی و فتنه افکنی نمی کردند، دستاوردهایی فراتر از دستاوردهای موجود به نام انقلاب اسلامی تمام می‌شد. هدف دشمن از ایجاد موانع ساقط کردن انقلاب بود که هرگز موفق نشد و بدون تردید هیچگاه به نقشه های شوم خود دست نخواهد یافت.

وی در پایان با اشاره به صدور انقلاب اسلامی و گفتمان حضرت امام (ره) در کشورهای منطقه و جهان، گفت: ما در هشت سال دفاع مقدس تک و تنها بودیم ولی امروز به برکت جمهوری اسلامی و رهبری رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای (حفظه الله) جبهه مقاومت با حضور نیروهای حزب الله لبنان ، حشد الشعبی ، نجباء ، زینبیون ، فاطمیون و انصارالله شکل گرفته است و بسیاری از قدرت‌های جهان را به انزوا کشیده‌ایم.

حجت الاسلام احمدیان از اساتید حوزه در گفتگو با ایلام بیدار گفت: دستاوردهای بی‌بدیل و بی‌نظیر چهل ساله انقلاب اسلامی چشم جهانیان را خیره کرده است و امروز مهم‌ترین رسالت روحانیون بیان دستاوردهای مستدل و مستند انقلاب اسلامی برای جامعه اسلامی است.

وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن سال ۱۳۵۷ به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و جانفشانی‌های جوانان این مرز و بوم، افزود: انقلاب اسلامی بسیاری از معادلات منطقه‌ای و جهان را تغییر داد و پیروزی جمهوری اسلامی در سال ۱۳۵۷ و شکل گیری حکومت اسلامی چشم بسیاری از متفکران و اندیشمندان جهان را به حیرت وا داشت.

این استاد حوزه در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع قدرت‌های جهان در عصر امام خمینی (ره)اشاره کرد و افزود: برخی معتقد بودند قدرت‌های شرق و غرب و ایستادگی در مقابل آنها کاری دشوار و دست‌نیافتنی است ولی امروز به برکت باور ما می‌توانیم و گفتمان انقلاب اسلامی ایران اسلامی جز قدرت‌های برتر منطقه و جهان است و می‌تواند بسیاری از قدرت‌های پوشالی جهان را با چالش جدی روبه‌رو کند .

احمدیان تصریح کرد: مستکبران عالم به قدرت انقلاب اسلامی و جایگاه ممتاز ولایت فقیه در جوامع اسلامی پی برده‌اند و مدت‌هاست در حال برنامه‌ریزی برای تضعیف این جایگاه هستند ولی مردم بصیر و انقلابی ایران اسلامی از این یادگار حضرت امام خمینی (ره) به خوبی پاسداری و نگهداری می‌کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: انقلاب اسلامی طی سالهای گذشته  رشد و پویایی را پشت سر گذاشت که روح تازه‌ای را در کالبد جهان مرده دمید و یک حرکت نو ایجاد کرد، لذا امروز در آغاز چهل‌ودوسالگی انقلاب بالنده و سربلند هستیم.

وی با تأکید بر اینکه با تمام قوت، گام دوم انقلاب را دنبال می‌کنیم، افزود: انقلاب اسلامی پاسخ خداوند به ملتی است که خدا را یاری کردند و وعده الهی محقق شد چرا که خداوند می‌فرماید «إن تنصروالله ینصرکم»‌، لذا این معادله زیبا و وعده صادق الهی انجام شد و خداوند مقاومت و از خود گذشتگی ملت را با برکت و عنایت و اقتدار در برابر دشمن پاسخ داد.

حجت الاسلام احمدیان امروز به برکت انقلاب اسلامی‌، توان و جسارت جنگ از ابرقدرت‌ها سلب شده است، آنان جرأت هجمه نظامی و ایستادگی در برابر ملت ایران را ندارند، این دشمن همان است که صدام را علیه انقلاب نوپای ایران بسیج کرد و نیروهای بین‌المللی را تا جایی که می‌توانست پشتوانه صدام قرار داد اما امروز ضعف او به حدی رسیده است که این هجمه به مخیله‌اش هم خطور نمی‌کند.

وی ادامه داد: باید هر کدام به سهم خودمان تلاش کنیم تا اهداف و مقاصد انقلاب روی زمین نماند، شعائر و ارزش‌هایی که انقلاب برایشان شکل گرفت خاک نخورد و در پستو قرار نگیرد بلکه در عرصه باشد که یکی از مهم‌ترینِ این ارزش‌ها «عدالت» است.

امام جمعه موقت ایوان با تأکید بر اینکه امروز برای بیدار زندگی کردن عرصه کار و خدمت را در اختیار داریم، بیان کرد: ما از دشمن نمی‌ترسیم بلکه از ضعف ایمان و نفس، بازی‌های شیطانی، کم‌کاری‌ها و از ادا نشدن حق انقلاب باید ترسید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1703065
ارسال نظر
نظرات