شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:30 منتشر شده در مورخ: 1399/11/12 شناسه خبر: 1703146
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد

نسل جوان، تحقق بخش بیانیه گام دوم انقلاب

نسل جوان، تحقق بخش بیانیه گام دوم انقلاب
حشمتی گفت: نسل جوان و جدید باید برای انقلابی که توسط نسل اول به دستش رسیده با پیدا کردن خلاها، به رفع ضعف‌ها و برداشتن موانع بپردازد تا گام دوم را با موفقیت طی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسماعیل حشمتی با اشاره به قرار گرفتن در دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی و لزوم تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: بیانیه گام دوم انقلاب از این حیث مهم است که در پایان چهل سالگی اول انقلاب اسلامی تدوین شده و رهبر معظم انقلاب نیز در این زمینه فرمودند که «من روی این بیانیه خیلی زحمت کشیدم و من بنای بر این ندارم که اگر چیزی نوشتم یا مطلبی می‌گویم از دیگران درخواست کنم که روی آن کار کنند ولی راجع به این می‌گویم این کار را بکنند...».

 
وی ادامه داد: چهل سالگی انقلاب قائل به زنده بودن انقلاب است و البته بر اساس تفکر امامین انقلاب اسلامی این انقلاب یک موجود زنده است که روز به روز دچار نوشوندگی و بالندگی می‌شود البته این نوشوندگی طبیعی است و منوط به تصمیم‌گیری تصمیم سازان، خود مردم و در صحنه بودن و عوامل دیگری می‌شود.
 
این کارشناس سیاسی عنوان کرد: نکته دیگر این است که ما بیانیه گام دوم انقلاب را به مثابه بلوغ در چهل سالگی و تثبیت انقلاب اسلامی می‌دانیم، دهه اول انقلاب را باید دهه استقرار معنی کنیم، بعد از آن اثبات انقلاب اسلامی اتفاق افتاده و چهل سالگی انقلاب نیز به مثابه بلوغ و تثبیت انقلاب است و در گام دوم انقلاب بیشتر به باروری، شکوفایی و ثمر دهی نیاز داریم.
 
حشمتی ادامه داد: جدای از این در بیانیه گام دوم آمده است که هیشه بین واقعیت و حقیقت فاصله ای وجود دارد که افراد انقلابی و مومن را اذیت می‌کند و آزار می‌دهد ولی این طی شدنی است و بیانیه گام دوم انقلاب دقیقا نقشه راه طی کردن وضع موجود تا وضع مطلوب و رسیدن به آرمان انقلاب اسلامی است منتها مقدمات و محورهایی دارد که خود مقام معظم رهبری در واقع محورهای بیانیه گام دوم انقلاب اشاره می‌کنند و هر بند را توضیح می‌دهند.
 
وی با اشاره به دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی گفت: نکته دیگر این است که اعتقاد داریم موجده انقلاب اسلامی مُبقیه انقلاب اسلامی هم هست یعنی عواملی که موجب شده انقلاب اسلامی ایجاد شود و شکل بگیرد موجب استمرار آن هم می‌شود که این یک اصل است و رهبری حضرت امام(ره) بر مردم که رهبری داعیانه، عاقلانه دینمدارانه بود، پیوند رهبری با امت و مردم و شبکه سازی، در صحنه بودن و به موقع عمل کردن سه شاخصه هم و کلیدی عوامل ایجاد انقلاب اسلامی است که شواهد در بیانیه گام ودوم انقلاب هم می‌گوید که که عومل استمرار انقلاب اسلامی نیز همین شاخصه‌ها است.
 
حشمتی تصریح کرد: دشمن هم تلاش کرده بین مردم، رهبری و ارزش‌ها و آرمان‌ها فاصله بیندازد یک زمانی با تخریب ارزش‌ها این کار را انجام می‌دهد مثلا می‌گوید نگاه انقلابی نمی‌تواند در حوزه اقتصاد فرهنگ اجتماعی کارآمد باشد حال آنکه نگاه انقلابی در جاها‌یی که دچار ضعف هستیم اصلا اجرا نشده یا به شدت ضعیف اجرا شده است و دشمن دارد این موضوع را وارونه جلوه می‌دهد و یا اینکه برای از بین بردن ارتباط رهبری و امت، تصمیمات صحیح و فرمایشات به موقع و عمیق رهبری جامعه مانند فرمایشات ایشان در مورد مورد واکسن به کشور را تخریب می‌کند. 
 
وی گفت: مورد دیگری که دشمن به دنبال نابودی آن است مردم و ارزش‌های آنها است، دشمن به دنبال این است که مردم را از کارآمدی نظام اسلامی ناامید کنند و یا اینکه ارزش‌های مردم را تغییر بدهند و یا اولویت‌های مردم را به واسطه تبلیغات، جنگ نرم و فضاهای رسانه‌ای و ... دست کاری کنند.
 
حشمتی عنوان کرد: بنا و راه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با آن شاخصه‌های علمی و پژوهشی، سبک زندگی، عدالت ورزی و  .... پیوستگی بین مردم، رهبری و ارزش‌ها و آرمان‌ها است و این مثلث مبنایی انقلاب اسلامی می‌توانند گام دوم انقلاب را تحقق بخشند و ما را به حوزه وضعیت مطلوب برسانند.
 
وی در خصوص نقش جوانان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: خطاب رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب غالبا جوانان هستند و 40 مرتبه عنوان و خطاب جوان در بیانیه گام انقلاب آمده است و رهبری فرمودند مهم‌ترین ظرفیت امید بخشی کشور نیروی مستعد و کارآمد است که به جمعیت جوان زیر 40  سال اشاره دارند لذا این جمعیت جوان هستند که می‌توانند اهداف گام دوم انقلاب اسلامی را تحقق بخشند.
 
این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: گام اول انقلاب اسلامی توسط نسل اول ایجاد شد و نسل دوم کمک کردند که این انقلاب تثبیت شود و ساختارهای آن را چیدند و تلاش نسل جدید و نسل جوان تحقق دولت جوان مومن انقلابی است، نسل جوان و جدید باید برای انقلابی که توسط نسل اول به دستش رسیده با پیدا کردن خلاها، به رفع ضعف‌ها و برداشتن موانع بپردازد تا گام دوم را با موفقیت طی کند.
 
وی ادامه داد: خطابی که مقام معظم رهبری در این بیانیه دارند بخشی از آن مشخصا جوان به معنای سن زیر 40 سال و یه مورد دیگر هم به معنای روحیه جهادی است که هر دو این موارد در تثبیت گام دوم انقلاب معقول است.
 
حشمتی افزود: رهبری بارها فرمودند که راهکار حل مسائل، تحرک، روحیه جهادی و دولت جوان مومن انقلابی است البته دولت به معنای عام است و نه به معنای دستگاه اجرایی، جوان نیز فقط سن نیست روحیه جوانی نیز است همانطوری که در مورد شهید سردار سلیمانی فرمودند که فردی با این روحیه ده سال دیگر هم جوان محسوب می‌شدند، با این حال چون گام دوم مشمول زمان است بیشتر خطاب ایشان ناظر به بخش اول و جوان زیر 40 سال است که می‌تواند گام دوم را تحقق بخشد.
 
انتهای پیام/ت

 

https://www.dana.ir/1703146
ارسال نظر
نظرات