شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:25 منتشر شده در مورخ: 1399/11/12 شناسه خبر: 1703172
امام جمعه یزد:

حکمت بی‌صبری امام برای بازگشت به ایران/ توطئه‌ای که خنثی شد

حکمت بی‌صبری امام برای بازگشت به ایران/ توطئه‌ای که خنثی شد
آیت الله ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه امام برای بازگشت به ایران در روز 12 بهمن اصرار بسیاری داشتند و خطرات را به جان خردیدند، گفت: در این بی‌صبری حکمتی بود که توطئه آمریکایی‌ها را نقش برآب کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری صبح امروز در مراسم گلبانگ انقلاب در مدرسه دخترانه طوبی ناحیه دو یزد که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت نمادین برگزار شد، با مروری بر خاطرات آخرین روزهای اقامت امام خمینی(ره) در پاریس اظهار داشت: بعد از فرار شاه، امام به فکر بازگشت به ایران افتاد و مدام پیگیر این موضوع بود اما فرودگاه ها بسته شده بود و امکان بازگشت وجود نداشت.

وی با اشاره به اینکه 12 بهمن، اولین پروازها از پاریس به ایران برقرار و فرودگاه‌ها باز شد، افزود: به رغم توصیه‌های بسیار توسط دوستان امام در ایران و پاریس، ایشان به بازگشت مصمم بودند و معتقد بودند اگر به ایران باز نگردیم، توطئه آمریکایی‌ها محقق می‌شود.

ناصری ادامه داد: امام متوجه شده بود که با فرار شاه و نخست وزیر شدن بختیار و تشکیل حکومت ملی، بعد از آرام شدن اوضاع و جا افتادن بختیار، شاه دوباره به ایران باز می گردد و به صورت نمادین، شاه ایران می‌ماند اما کشور توسط حکومت ملی اداره می شود.

وی با اشاره به اینکه امام متوکل به معنای واقعی به خدا بود، افزود: به رغم تمام تهدیدهایی که امام را در این سفر تهدید می کرد و تمام توصیه هایی که به ایشان شد، فرمودند که ما به وظیفه عمل می کنیم و نتیجه با خداست و به این ترتیب در 12 بهمن 1357 به وطن بازگشتند.

ناصری همچنین با اشاره به خاطره‌ای از امام در مورد ذبح گوسفند در باغ نوفل نوشاتو بدون اجازه شهردار آن منطقه گفت: امام، خلاف قانون یک کشور عمل کردن را گناه می‌دانست و این درس بزرگی است که همه ما باید به آن توجه جدی کنیم.

امام جمعه یزد با بیان اینکه حقیقت انقلاب یک تحول بزرگ درونی است که این تحول باید در اعمال و رفتار ما نیز جریان پیدا کند، عنوان کرد: این تحول از کنار زدن طاغوت و بازگشت به سوی خدا آغاز شد تا سبک زندگی همه ما خدایی شود و به کمال دست پیدا کنیم.

ناصری تاکید کرد: در این تحول عظیم همه چیز باید متحول شود از سبک زندگی تا حتی سبک آموزش به نحوی که آموزش‌های ما باید طوری باشد که ما را لحظه به لحظه به خدا و معنویت نزدیک کند و لحظه به لحظه فکر ما را دقیق‌تر و تعقل ما را قوی‌تر کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1703172
ارسال نظر
نظرات